Bakan Ersoy'dan Alman turizmcilere: Demek ki harcayabiliyorlar...

Bakan Ersoy'dan Alman turizmcilere: Demek ki harcayabiliyorlar...
Alman Seyahat Birliği (DRV) üyelerini kabul eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “2015 ve 2016 senesinde turistlerimiz İtalya’ya ve İspanya’ya kaydı. Bu demektir ki istediklerinde harcama yapabiliyorlar. Biz de bundan böyle kaliteye yönelip fiyatlarımızı yukarı çekmeye çalışacağız.’’ ifadelerini kullandı.


Didim’de yapılan “Turizm de destinasyonları rolü” adlı çalıştaydan sonra Alman Seyahat Birliği Başkanı Norbert Fiebig Başkanlığındaki heyet Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret etti. Türkiye turizminin değerlendirildiği ziyarette, herkesin kazanacağı bir ticaretin olması gerektiğinin altı çizildi.

‘’2019’DA ALMANYA YENİDEN BİR NUMARA OLACAK’’

Bakan Ersoy’un heyeti kabul etmesinden dolayı memnunluk duyduklarını belirten Norbert Fiebig, Alman ziyaretçi sayısında 2 sene süren grilemenin yaratttığı moral bozukluğunun artık giderildiği ve 2019 senesinde Almanya’nın Türkiye destinasyonunda tekrar 1 numara olacağını söyledi.

ERSOY: DEMEK Kİ, İSTEDİKLERİNDE HARCAMA YAPABİLİYORLAR

Bakan Ersoy da Norbert Fiebig’e ve heyete teşekkür ederek, “2015 ve 2016 senesin de turistlerimiz İtalya ya ve İspanya ya kaydı. Bu demektir ki istediklerinde harcama yapabiliyorlar. Bizde bundan böyle kaliteye yönelip fiyatlarımızı yukarı çekmeye çalışacağız. Bundan dolayı da Nisan ayından itibaren Avrupa’nın değişik noktalarından Antalya ya, İzmir’e, Dalaman’a ve Bodrum’a Türk Hava Yolları ile direk uçuşların olması için çalışıyoruz. Planlamayı düşündüğümüz 67 uçak ve 1 milyon koltuk. Ana pazarlarımız Almanya, İngiltere, Hollanda. Buralara yönelik özel tanıtım çalışmalarımız olacak.’’ ifadelerini kullandı.

Sorunların diğer kurumlar ile konuşulacağını ve bu şekilde daha hızlı adım atılacağını söyleye Ersoy değerlendirmelerinin devamında şu noktaların altını çizdi:

‘’TANITIM YILLARIMIZ OLACAK’’

‘’Tarihi yerlerdeki kazıları yıllık 40-45 gün ile sınırlamayacağız, daha geniş tutacağız ve zenginliklerimizi paylaşacağız. Hava limanlarında bilboardlarda ve daha değişik yerlerde yurdumuzu ziyaret eden misafirlerin o bölgede bulunan tarihi yerler hakkında bilgi edinmeleri için tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Gelen misafirlerin otellere kapanmalarını istemiyoruz. Gelecekler ve zenginliklerimizi görecekler. Tanıtım yıllarımız olacak; 2019’da Japonya’da başlayacağız, daha sonra 2020 de Berlin’de, Moskova’da, Londra’da Türkiye ile ilgili sergiler düzenleyeceğiz. Yurt dışı ateşelerimiz gideceği ülkeyi tanıyan, bilen, oradaki sivil toplum örgütlerine dokunan kişilerden oluşacak.

‘’UÇAK DESTEKLERİNİN DEVAM ETMESİNDEN YANA DEĞİLİM’’

Uçuş destek programının devam edip etmemesini konuşuyoruz. Ben devam etmesi taraftarı değilim. Şu anda hepimiz kazanıyoruz, destekler sıkıntılı dönemde olur. Ben sıkıntıyı aştığımıza inanıyorum.’’

Bakanın konuşmasından sonra DRV ile Türk turizm kurumları arasında yapılabilecek çalışmalardan bahsedildi.

Norbert Fiebig başkanlığındaki heyette Kardeş Kentler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Raffinesse Tur'dan Hikmet Atilla, Studios'dan Ernst Kölnsberger, FTI'dan Hicabi Ayhan, Accor zincir oteller grubunun Avrupa sorumlusu Michael Hartmann, Sancarbarlaz Tur'dan Önder Sancarbarlaz, DRV siyasi sorumlusu Volker Adams, BENTOUR'dan Deniz Uğur, DER Touristik Hakan Ketenci, Airturk'ten Umit Ketenci yer aldı.Bu Haber 14.11.2018 - 10:15:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.