Bahattin Yücel'den TÜRSAB seçimleri ile ilgili önemli iddia

Bahattin Yücel'den TÜRSAB seçimleri ile ilgili önemli iddia
Turizm sektörünün en önemli gündem maddelerinden biri olan ertelenen TÜRSAB seçimleri ile ilgili Kültür ve Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel'den önemli bir iddia gündeme getirildi. 15 yıldır denetlenmeyen TÜSAB'ın mali açıdan açıdan çökertildiğini belirten Yücel, bu nedenle bakanlığın iktidara yakın birilerini TÜRSAB'ın başına getirerek çöküntüyü düzeltmeye çalıştığını ileri sürdü.


Rusya'nın Sesi FM'de Yavuz Oğhan'ın konuğu olan Kültür ve Turizm eski Bakanı ve TÜRSAB eski başkanı Bahattin Yücel, ertelenen TÜRSAB genel kurulu ile ilgili önemli iddialarda bulundu.''TÜRSAB'IN GELENEĞİNE AYKIRI''

TÜRSAB üyelerinin dünyaya Türkiye'nin güvenli olduğunu anlatırken kurumun genel kurulunun güvenlik gerekçesiyle ertelendiğinin altını çizen Bahattin Yücel, genel kurulun ertelenmesinin TÜRSAB'ın geleneğine aykırı olduğunu ifade etti. Yücel, ''TÜRSAB'ın 50 yıllık bir tarihi var. Türkiye bir çok karışık dönemden geçti ama hiçbir zaman TÜRSAB'ın kongresi ertelenmedi, seçimden kaçılmadı. Yönetim, kongre süreci başlamışken, 'güvenliğin sağlanamayacağı gerekçesiyle, kongrenin ertelenmesini kararlaştırmış. Bu bir kere hukuk dışı ve TÜRSAB'ın geleneğiyle bağdaşmıyor." değerlendirmesinde  bulundu.

''BAKANLIK SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMİYOR''

Yapılamayan genel kurulla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da sorumluluklarını yerine getirmediğini söyleyen Yücel, ''TÜRSAB'ın bütün üyeleri, Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu anlatmak için dünyanın dört bir yanında çalışıyorlarken, kendi meslek kuruluşlarının güvenlik gerekçesiyle kongresini ertelemesi, çok büyük bir ayıp. Ayrıca, Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu, sadece gözlemci olması gerekirken, erteleme talebini kabul etti. Bu da yasadışı. İstanbul İl Seçim Kurulu da, Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'nun kararını kabul etti. Turizm Bakanlığı'nın TÜRSAB'a bir kayyım heyeti atayarak, kuruluşu 2 ay içinde kongreye götürmesi lazım. Ama onlar da yasanın bu hükmünü yerine getirmiyor." ifadelerini kullandı.

''MALİ ÇÖKÜNTÜYÜ DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORLAR''

Kongre sürecinin mevcut yönetimin mali olarak başarısız olması nedeniyle ertelendiğini de ileri süren Yücel, "15 yıllık AK Parti iktidarında, TÜRSAB bir defa bile denetlenmedi. Mevcut yönetim, mali açıdan kurumu çökertti. Şimdi de o çöküntünün hesabını vermemek için, içlerinden hükümet yanlısı birilerine devrederek, çöküntüyü düzeltmeye çalışıyorlar" dedi.


Bu Haber 20.12.2017 - 08:55:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.