Bağlıkaya'dan Trabzonlu acentelere: Mesleğinizi değil başkanınızı değiştirin

Bağlıkaya'dan Trabzonlu acentelere: Mesleğinizi değil başkanınızı değiştirin
TÜRSAB başka adayı Firuz Bağlıkaya, mevcut başkan Başaran Ulusoy'un memleketi Trabzon'da acentecilerle buluştu. Toplantıda projelerini anlatan Bağlıkaya acentelere, ''mesleğinizi değil başkanınızı değiştirin'' dedi.


TÜRSAB başkan adayı Firuz Bağlıkaya'nın acentelerle buluşma etkinlikleri sürüyor. Son olarak TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un memleketi Trabzon'da 76 acente temsilcisi ile bir araya gelen Bağlıkaya, “Hak ve menfaatimizi koruması gereken TÜRSAB, sektöre girmeyi özendiren bir kurum haline geldi. Dışarıdaki insanlara, bu sektörün ne kadar karlı, cazip ve güzel olduğunu anlatarak her geçen gün karşımıza yeni rakipler çıkarıyor. Bizim dönemimizde canı isteyen Seyahat Acentası kuramayacak. Yasal düzenlemelerle bu gidişata dur diyeceğiz.'' ifadelerini kullandı.''YÖNETİM TÜM ENERJİSİNİ KOLTUK KAVGASINA HARCIYOR''

Koltuk kaygısı yaşayan mevcut yönetimin, tüm enerjisini bu yönde harcadığını savunan Firuz Bağlıkaya, ''Dünyada istikrarlı bir şekilde büyüyen turizm sektörünün son yıllarda ülkemizde büyük güçlüklerle karşılaştığını biliyoruz. Hızla gelişen iletişim sektöründe; pazar payları şaşırtıcı ölçülerde artan teknoloji şirketlerini izliyoruz. Yapay zekanın müşterilerin beğenilerini sınıflandırarak, kişiye özel sınırsız alternatifler sunması ve bunları her an son kullanıcıya iletmesiyle başlayan yeni bir dönemde yaşıyoruz. Kısaca özetlersek; sınırlarımızda sorunlar olmasa da bu gelişmeler nedeniyle sektörümüz bazı güçlükler yaşayacaktı. Sektörün global sorunları, ülkemizin kendine has sorunları, TÜRSAB’daki temsil ve yönetim sorunları üst üste geldi ve seyahat acenteciliği bugünlere geldi.” diye konuştu.

''SINIRLARIMIZDA SOURUN OLMASA DA SIKINTI YAŞAYACAKTIK''

35 yıl boyunca sürdürdüğü seyahat acenteciliği mesleğinin, ilk kez bu kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığına tanık olduğunu belirten Bağlıkaya, “TÜRSAB yönetimi bu değerlendirmeleri zamanında yapabilseydi, belki de burada bambaşka konuları konuşacaktık. Paylaştığım gelişmelerin, mesleğimizin üzerindeki etkilerini olumluya çevirmek için uygulayacağımız en akıllı yöntem değişimdir.  Teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek, bu değişime uygun yeni yapılanmayı TÜRSAB’dan başlatmak, en acil görevimizdir.” dedi.

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un doğum yeri olan Tranzon'un Of ilçesinin sınırında fotoğraf çektiren Bağlıkaya acentelere, “Mesleğinizi değiştirmeyin, Başkanınızı değiştirin.” mesajını verdi.Bu Haber 09.11.2017 - 11:25:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.