Ayhan Bektaş açıkladı: OTI Holding 30. yılında 3 Avrupa ülkesine daha açılıyor

Ayhan Bektaş açıkladı: OTI Holding 30. yılında 3 Avrupa ülkesine daha açılıyor

Türkiye turizminde önemli yatırımları bulunan ve Türkiye’ye turist getiren şirketler arasında önemli bir yer tutan OTI Holding 30. yılını Antalya’da kutladı. Gecede konuşan Ayhan Bektaş “Daha gidecek çok yolumuz var.” dedi.


Turizm Güncel – Antalya

Başta Rusya ve BDT ülkeleri olmak üzere dünyanın pek ülkesinde faaliyet gösteren OTI Holding, 30. yılını iş ortaklarıyla Antalya’da kutladı. Gruba ait Belek’teki Xanadu Hotelde düzenlenen gecede konuşan OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayhan Bektaş, özellikle tur operatörlüğü alanında Avrupa’da büyüyeceklerini açıkladı.

“İyi bir ekip olmaya özen gösterdik”

OTI Holding’in 1992 yılında kurulduğunu anlatan Ayhan Bektaş, geride kalan 30 yılda dünyada ve sektörde çok büyük değişiklikler olduğunu ifade etti. Şirket olarak hem değişikliklere ayak uydurduklarını hem de geleceğe yatırım yaptıklarını belirten Bektaş, “Müşteri odaklılıktan ve kaliteden ödün vermedik. İyi bir ekip olmaya özen gösterdik. Geçmişten güç ve ders alarak geleceğe genç ve dinamik bir ruhla bakan, yeniliğe değişime ve farklı anlayışlara açık aileye, ulusal evrensel değerlere bağlı bir takımız.” dedi.

“22 ülkede 37 şirketimiz var”

Ana prensiplerinin dünyaya ve çevreye duyarlılık, araştırma ve geliştirme olduğunu kaydeden Ayhan Bektaş, “İşimizin, çalışanlarımızın ve sektörümüzün sürdürülebilirliği için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ettik. 22 ülkede 37 şirket ile tur operatörlüğü, konaklama, havacılık, destinasyon hizmetleri, iletişim teknolojileri ve güvenlik alanlarında faaliyetlerinde faaliyet gösteriyoruz. 4 bin 300 kişilik büyük bir aileyiz. Kısıtlama olan yıllar hariç yıllık 3 milyon insana hizmet veriyoruz. Bügüne kadar 30 milyon misafire hizmet verdik, bin 500 tane ofisimiz var.” diye konuştu.

“Avrupa’da 3 ülkeye daha açılıyoruz”

Özellikle tur operatörlüğü alanında yapılanmaya ve yeni yatırımlara devam edeceklerini açıklayan Ayhan Bektaş, “Faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasına bu yıl Çekya, Romanya ve İsviçre’yi alıyoruz. 2023’te de durmayacağız. Avrupa’da yeni ülkelere açılacağız.” dedi.

Turizmsiz bir ülkenin ve dünyanın düşünülemeyeceğini ifade eden Bektaş, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Biz turizmi geçmişi yaşatan, geleceğe vizyon katan, insanlığı, kültürleri ve farklılıkları bire araya getiren bir harç gibi görüyoruz. Dünya barışının korunmasında da turizmin büyük payı var. Bir ülkede turizm gelişmişse o ülkede hayat var demektir.

“Sürdürülebilir turizmi tarif etmeden...”

Dünyanın gidişatı, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını gösteriyor. Dünya değişiyor ve bizler de değişmek zorundayız. Sürdürülebilir bir turizmi tarif etmeden iyi bir gelecek inşa edemeyiz. Çünkü turizm, bizden sonraki nesillere bırakacağımız köklü mirasın taşıyıcısı. OTI Holding olarak sektörümüz için daha fazlasını yapmak, tüm paydaşlarımızın gücüne güç katmak için sorumluluk almaktan da geri durmuyoruz. Sektörümüzün gücünü daha da yukarı taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.

"OTI ismini değiştiriyoruz"

Daha gidecek yolumuz ve hep daha iyisine ulaşmak isteyen hayallerimiz var. Grubu temsil eden OTI Holding ismini değiştiyoruz. Bugünden itibaren, bizi geleceğe daha iyi taşıyacağını düşündüğümüz Coral Travel Group ismini kullanacağız.”

Geceye katılan Antalya Valisi Ersin Yazıcı da, 30. yılını kutlayan OTI Holding’i tebrik etti.Bu Haber 26.10.2022 - 20:15:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Tesekkur

    Mehmet ualu 15.03.2023 - 07:32

    Ben depremzede olarak antakyadan buraya geldim otuim otele yerlestim cocuklarımla işcileri olsun ve her seyıyle cok guzel agırlanıyoruz eksıksız ve bu otel sahıbı ayhan bektaş abimizi arstırdım kendısınden allah bın kere razı olsun ole seyler yapıyorki destek almadan hayrını yapmak ıstemıs ve otelını acmıs ve en son olarak ınsanlara maddi yardım yapması ayrı bır ınce dusunerek yapması benı duygulandırdı allah emsallerını cogaltsın allah senı ıncıtmesın deyerlı iş ınsanı rabbım duamı kabul buyursun ve otelınde odamda okudugum kuranı kerım sevabından sana rabbım hanane yazsın bundan sonra duamdasın ayhan abimmm saygılar sevgıler…ınsallah bu yazımı okursun senınle ınsallah tanısmam nasıp olur yuzune karsıda duamı ederım saol varol allah emsallerını cogaltsın mehmet uslu 05363785157

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.