Avrupa'ya vizesiz seyahat edenler de ücret ödeyecek

Avrupa'ya vizesiz seyahat edenler de ücret ödeyecek

AB üyesi olmayan ancak AB ülkelerine vizesiz seyahat eden 60 ülkenin vatandaşları, Schengen bölgesine seyahat edebilmek için ücret ödeyecek.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat eden ülkelerin vatandaşları da artık ödeme yapacak. Avrupa Seyahat Bilgi ve Yetkilendirme Sistemi (ETIAS), AB ülkelerine vizesiz seyahat etme hakkı olan 60 ülkenin vatandaşlarının 2023 yılının Mayıs ayından itibaren yeni bir online form dolduracağını duyurdu.

Bu ülkelerin vatandaşlarının 90 güne kadar ücretsiz ve vizesiz şekilde AB ülkelerine girmelerine artık izin verilmeyeceği, her seyahatçinin 7 euro ödeme yapmak zorunda olduğu ifade edildi. Ödemeler, baka kartı veya kredi kartıyla yapılabilecek.

ETIAS'ın aldığı karar Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve İsveç ile AB'nin bir parçası olmayan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'yi kapsıyor.Bu Haber 29.06.2022 - 15:52:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.