Avrupalıların yaz tatilinde en çok tercih edeceği 2 ülke belli oldu

Avrupalıların yaz tatilinde en çok tercih edeceği 2 ülke belli oldu

Avrupalıların 2022 yılında tatile gitmek istediği ülkelerin başında İspanya ve Türkiye'nin geldiği belirtildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Pandemi tarafından harap edilen turizm sektöründe, diğer ülkelerde olduğu gibi Avrupa'da da iki yılın ardından umutlar yeşermeye başladı.

Irish Examiner'da yer alan habere göre Avrupa'da kısıtlamalar kaldırıldıkça insanların gözü de gökyüzüne çevrildi. Son veriler, Paskalya tatili boyunca Avrupa içi seyahat rezervasyonunlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 250'nin üzerinde arttığını gösteriyor.

2022 yaz rezervasyonlarının 2021'in yüzde 80 üzerinde olduğu belirtilen Avrupa'da, kısıtlamalar gevşedikçe rezervasyonların daha da artacağı ifade ediliyor.

Avrupa genelinde Paskalya ve yaz tatillerinin pandemi öncesinin gerisinde kalması beklenirken, önde gelen seyahat analiz şirketi ForwardKeys ise toparlanma hızlandıkça 2019 seviyelerine yaklaşılacağı görüşünde.

Omicron varyantı ile ilgili endişeler devam etse de, 2022'nin ilk 3 ayı için yapılan rezervasyonlar yüzde 275 artış gösterdi. Diğer taraftan, Avrupa destinasyonlarına dönük seyahatler şu ana kadar 2021'in aynı döneminin yüzde 280 üzerinde.

Haberde, Avrupalıların tatil yapmak istediği destinasyonların başında İspanya'nın geldiğini, İspanya'yı Türkiye'nin takip ettiği kaydedildi.Bu Haber 25.01.2022 - 18:57:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.