ATOR açıkladı: Rusya'da Türkiye rezervasyonları düşüşte

ATOR açıkladı: Rusya'da Türkiye rezervasyonları düşüşte

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR9 İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze, Suriye meselesi üzerinden gerilen Rusya-Türkiye ilişkileri nedeniyle Türkiye'ye dönük rezervasyonların azaldığını açıkladı.


ATOR İcra Kurulu Başkanı Maya Lomize, Rusya ile Türkiye arasındaki Suriye gerilimi nedeniyle Türkiye'ye dönük rezervasyonların azaldığını ileri sürdü.

Son zamanlarda tur şirketlerinin Türkiye satışlarında keskin bir artış olduğunu hatırlatan Maya Lomidze, ''Türkiye satışlarda lider konumdaydı. Ancak Türkiye ile Rusya arasındaki gerginliğin artmasının ardından durum değişti” dedi. Lomidze, gerilemeye rağmen satışlarda lider ülkenin Türkiye olduğunu da ifade etti.

‘’Sosyal medya ağlarında dedikodu dolaşıyor’’

Rus turistlerden 'Türkiye’ye tur satılın alabilir miyiz, güvenli mi ya da turları son anda iptal edebilir miyiz?' gibi soruların geldiğini belirten Lomidze Türkiye ile ilgili açıklamasında, ''Yaz rezervasyonlarının en hızlı ülkesi Türkiye zaten yavaşlamıştı. Rusya ile Türkiye arasındaki jeopolitik sorunlar nedeniyle sosyal medya ağlarında, Türkiye'nin turizme yeniden kapatılacağına ilişkin dedikodular dolaşıyor. Ancak eldeki verilere göre, şu anda böyle bir koşul bulunmuyor.'' ifadelerini kullandı.

‘Türkiye eskisi gibi lider konumda ama iki hafta önceki dinamik yok’

Yine de Rus turistlerin tercih ettiği noktalar arasında Türkiye’nin eskisi gibi lider konumda olduğunu belirten Lomidze, “Ancak, iki hafta önce gördüğümüz dinamikte bir düşüş oldu. Bunun sebebi koronavirüs değil. İnsanlar dış politika ile ilgili olacakları bekliyor” dedi.

NOT: Bilindiği üzere Suriye ordusunun, silahlı grupların kontrolü altındaki İdlib'de Rusya destekli askeri operasyon başlatması ve pek çok yeri kontrolü altına alması üzerine Türkiye, bölgeye büyük ölçekli askeri sevkiyat yapmıştı. Zaman zaman Türk odusu ile Suriye ordusunun sıcak temasa geçtiği bölgede Türkiye, Suriye ordusunun Türkiye'nin gözlem noktalarının dışına çıkmasını, aksi taktirde müdahale edeceğini belirtiyor. Partisinin grup toplantısında bir açıklama yapan Erdoğan, daha önceki söylemini tekrarlayarak, 'harekatın başlamasının an meselesi olduğunu söylemişti.Bu Haber 19.02.2020 - 17:07:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.