AtlasGlobal’den parasını alamayan işçiler gözaltına alındı

AtlasGlobal’den parasını alamayan işçiler gözaltına alındı
AtlasGlobal’in iflasının ardından işlerini kaybeden ve paraları ödenmeyen çalışanlar, ETS’nin önünde yaptıkları basın açıklaması sırasında gözaltına alındı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’a ait AtlasGlobal, bu yılın şubat ayında iflas başvurusunda bulunuş ve başvurusu kabul edilmişti.

Şirketin iflasının ardından içeride biriken maaşlarını ve diğer haklarını alamayan hava yolu çalışanları, haklarını alabilmek için AZAP (Atlaszedeler Adalet Platformu) çatısı altında bir araya gelmiş ve haklarını alabilmek için birtakım girişimlerde bulunmuştu. Daha önce Ali Murat Ersoy’un villasının önünde basın açıklaması ve eylem yapan platform üyesi mağdur işçiler, eylemlerini bir süredir Ali Murat Ersoy’un kardeşi Mehmet Nuri Ersoy’un sahip olduğu ETS’nin önünde yapıyordu.

Seslerini duyurmak için bugün de bir araya gelen AtlasGlobal çalışanları, polis tarafından gözaltına alındı. AZAP’tan yapılan açıklamada, aralarında sendikacı, gazeteci ve mağdur işçilerin de bulunduğu 8 kişinin polis tarafından gözaltına alındığı ifade edildi.

atşasglobal1Bu Haber 10.12.2020 - 16:47:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.