AtlasGlobal için ‘kriz masası’ çağrısı

AtlasGlobal için ‘kriz masası’ çağrısı

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği, SAYD, AtlasGlobal iflasının ardından bir açıklama yaptı. Açıklamada, ilgili bakanlık ve kurumların bir kriz masası kurması gerektiği ifade edildi.


AtlasGlobal’in iflasının ardından acentelerin ön demeyle yaptığı grup rezervasyonlarında ciddi mağduriyetler yaşanabileceği belirtilen SAYD açıklamasında, Kültür ve Turizm Bakanı’nın önderliğinde; Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve TÜRSAB’ın bir kriz masası kurması gerektiği belirtildi.

Genel sekreter Mehmet Gem imzasıyla yapılan SAYD açıklaması şöyle:

‘’Bakanlık ve TÜRSAB’ı göreve çağırıyoruz!

Geçmişten günümüze Türk turizm sektörümüzün büyüyerek gelişmesinde en önemli unsurlardan biri olan hava ulaşım sektörünün üyelerinden Atlas Global Havayollarının almış olduğu iflas kararını büyük üzüntü ile karşıladık.

Seyahat Acentelerimizin yurtiçi ve yurtdışı ulaşımında iş birliği içinde bulunduğu Atlas Global Havayolları’nın, iflas sürecinde taahhütleri nedeniyle sektörde mağduriyet yaratmayacak bir eylem planının olması gerektiğini düşünüyor ve umut ediyoruz.

Gerekli önlemler alınmadığı taktirde; 2020 turizm yaz sezonuna başlamak üzere olduğumuz bir dönemde, ön ödemeler yaparak sezonluk turistik charter uçak anlaşmaları yapan, ön ödemeler yaparak yurt içi, yurt dışı grup uçuş rezervasyonu yapan ve ön ödeme yaparak münferit uçak bileti satan seyahat acentelerimizin sezona yönelik planlamalarında ciddi mağduriyetler oluşacağı ve böylece turizm sektörünün büyük yara alacağı aşikârdır.

Bu amaçla Sayın Kültür ve Turizm Bakanımızın önderliğinde içinde TÜRSAB’ın, Ulaştırma ve Turizm Bakanlıklarının temsilcilerinin bulunduğu bir kriz masası oluşturması ve sürecin en az hasarla atlatılmasını sağlayacak tedbirlerin alınması gerekmektedir.

SAYD olarak bu sürecin takipçisi olmak adına seyahat acentelerimizin yanında olacağız.

Ayrıca, bu sürecin en az hasarla atlatılması için her türlü çalışmaya katkı koymaya hazır olduğumuzu tüm turizm kamuoyuna saygıyla duyururuz.’’Bu Haber 17.02.2020 - 16:18:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Nusret Çetinkaya - 19.02.2020 - 05:59

  İki defa Kıbrıs uçağını iptal ettilwr.hala paraları alamadım.yanan rezevasyonlar var.ama sonuç ne?bekle

 • İbrahim karaman - 19.02.2020 - 03:43

  Ekim ayında bilet aldim yurt dışı gidiş iptal oldu 3 kati fazla bilet parası verip tek yon almak zorunda kaldım Dönüş geçerli dediler dönmeme 20 gün var oda iptal edildi Para iadesi istedim haberi okuyunca aklıma geldi bi bakayım dedim umutsuzca bi baktımki heycan yapmayın turk firması iade falan yok Bir önceki uçağın klm airfrance satın aldın hava şartlarından dolayı uçuş iptal oldu kalacağım otel ücretsiz Biletin yari ücreti özür amaçlı iade ve uçak ici yemek bedava yaptılar sonra klm airfrance için gavur firması diyoruz Gavur kim anlamadım ama

 • Hasan Aydın - 18.02.2020 - 09:13

  12aralik Londra İstanbul ucuşumuz iptal oldu iki kişilik ucret iadesi yapılmadı başka bir hava yolu ile döndük lanet olsun aldığınız parayı geri verin bari

 • ERCAN KARADAGLI - 18.02.2020 - 03:51

  Madem iflas edinecektiniz ki onceden belli hep insanları oyalayarak gecistirdiniz allah belanızı versin ins o kadar insanin vebali üstünüze kalir ins umarim bir kuru ekmege muhtac kalırsınız...

 • Ali Osman - 18.02.2020 - 03:14

  23.11.2019tarihinde,İstanbul Antalya, Antalya İstanbul gidiş dönüş bileti aldık, Antalya ya geldik geri dönemedik, 8şubat tarihli biletimizi sayın atlas iptal etti, seferini. mağdur olduk. başka firmayla iki katı fiata uçtuk. lütfen ücretin tazminatıyla beraber kkartıma iadesini taleb ediyorum. pnr no bizde saklı

 • Filiz Toprak - 18.02.2020 - 10:13

  Yaklasık eylül ayında almış olduğumuz IRYMDB PNR biletimizle aralıkta ucacaktık fakat uçamadık. İade karta yansımadan mecburen Yeni bilet aldık cok buyuk bır rakamla. Biletimizi aralıkta iptal etmek zorunda kaldık. bugun 18.02.2020 ve halen iade alamadık. Lütfen kredı kartıma iadesını rıca ediyoruz. Magdurıyetımızı gıderöenızı talep edıyor saygılar sunarım.

 • Burhan - 17.02.2020 - 08:14

  Simit sarayını kurtardınız Atlas yolcularınıda kurtarın (sayın turızm bakanı ETS ve kıbrıs taki oteliniz duruyor satın bilet paralarını geri ödeyin

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.