Atilla Uras hayatını kaybetti

Atilla Uras hayatını kaybetti
Otellerini satmak istediğinde kızları tarafından açılan 'akıl sağlığı yerinde değil' davasıyla gündeme gelen turizmci ve emlak zengini Atilla Uras hayatını kaybetti.


Borçlarını ödemek için elindeki otelleri satışa çıkardığı için kızları Yasemin ve Nilüfer Uras tarafından 'akli dengesi yerinde değil, vesayet altına alınsın' denilerek dava açılan otelci ve bir zamanların emlak zengini Atilla Uras'ın hayatını kaybettiği öğrenildi.Atilla Uras'ın, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 81 yaında hayatını kaybettiği belirtildi.

Uras, akıl sağlığı yerinde değil diyerek kendisi hakkında dava açan ve vesayet altına alınmasını isteyen kızlarını mirasından men etmişti. Uras'ın, Bodrum'da iki tane beş yıldızlı oteli bulunuyordu.

SAVOYU GEÇEN YIL SATMIŞTI

Atilla Uras tarafından yapılan ve sırasıyla Savoy, Golden Savoy, Jumeirah ve The Bodrum By Paramount Hotel isimlerini alan Bodrum-Torba'daki ünlü tesis, geçtiğimiz yılın aralık ayında Vogue otellerinin sahibi Turan Avcı'ya satıldı. Tesisin satış bedelinin ise 80 milyon dolar olduğu belirtildi. 110 bin metrekare üzerine kurulu 5 yıldızlı otelde, 80 deluxe, 54 villa tipi ev olmak üzee toplam 1400 yatak bulunuyor.

DİĞER OTELİNİ RIXOS İŞLETİYOR

Atilla Uras'ın otellerinden ikincisi ise Rixos tarafından Rixos Premium Bodrum ismiyle işletiliyor.
Bu Haber 27.06.2018 - 08:50:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.