ATG Hotels’den Hikmet Arabacı’ya ağır suçlamalar

ATG Hotels’den Hikmet Arabacı’ya ağır suçlamalar
Geçtiğimiz günlerde ATG Hotels’den istifa ettiğini açıklayan Hikmet Arabacı ile ilgili önemli iddialar gündemde.

TurizmGüncel - Özel

Geçtiğimiz günlerde ATG Hotels’den ayrıldığını açıklayan Hikmet Arabacı ile ilgili önemli iddialar gündemde.

Bir açıklama yapan ATG Hotels CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Arabacı, 1 Kasım 2018’den bu yana görev yaptığı ATG Hotels’den ayrıldığını duyurmuştu.

ATG Hotels’den açıklama

Hikmet Arabacı’nın açıklaması sonrası bir açıklama da ATG Hotels’den geldi. Şirketten yapılan açıklamada, ‘’Anex Group bünyesinde yer alan ATG Hotels CEO ve Yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Hikmet Arabacı çeşitli basın organları aracılığıyla 25 Haziran 2021 itibariyle ATG Hotels bünyesindeki tüm görevlerinden ayrıldığını ifade etmiştir.’’ denildi.

‘’Milyonlarca euro ve TL aldı’’

Hikmet Arabacı’ya şirket bünyesinde önemli görevler verildiği kaydedilen açıklamada, ‘’Daha da ötesinde güven ilişkisi sebebiyle bünyemizdeki iki otelin işletmesi de kendisine ait şirkete bırakılmıştır. Maalesef Hikmet Arabacı’nın kendisine duyulan güveni kötüye kullandığı, acentemize konaklama hizmeti verme taahhüdüyle milyonlarca euro ve TL aldığı, şirketimizden kiraladığı ve fiilen teslim aldığı otelleri şirketimizin bilgi ve muvafakati olmadan şirketimizi zarara uğratacak şekilde devrettiği, devir öncesinde Şirketindeki taşınmazları kendi adına aktardığı öğrenilmiştir.’’ ifadeleri kullanıldı.

Hikmet Arabacı hakkında hukuki ve cezai takibat başlatıldı

ATG Hotels’in açıklamasının devamında,‘’Şirketimizi bu şekilde kişisel ekonomik çıkar sağlamak amacıyla yüklü miktarda maddi zarara uğramıştır. Benzer şekilde diğer turizm acentelerinden yüksek meblağlarda ödeme aldığı duyumu da edinilmiştir. Hikmet Arabacı hakkında Şirketimize yönelik eylemleri nedeniyle yargıya başvurularak hakkında hukuki ve cezai takibat başlatılmıştır.’’ denildi.

Oteli işletmek için kurulan şirketi başkasına devretti iddiası

TurizmGüncel’in sektör kaynaklarından edindiği bilgiye göre ATG Hotels’in veli Çilsal’dan kiraladığı Didim’deki iki otelin işletmesini ATG Hotels’den alan Hikmet Arabacı, otellerin işletmesini Veli Çilsal’ın bilgisi dahilinde Levent Ateren isimli birine devretti.

Pandemi döneminde otellerin açılmaması nedeniyle ATG Hotels ile Veli Çilsal’ın ihtilafa düştüğü, şirketin Veli Çilsal’a 4-5 milyon euro ödeme yaptığı da iddialar arasında.

ATG Hotels’in yüzde 100’ü Hikmet Arabacı’ya ait şirkete iki otelin işletmesini ve Asteria markasını kullanma izni de verdiği öğrenildi. ATG Hotels’in Veli Çilsal ile ihtilafı devam ederken, Hikmet Arabacı’nın şirketin tamamını başka birine devrederek topladığı paraların sorumluluğundan kurtulduğu ileri sürülüyor.

Söz konusu oteller için iç pazarda çalışan başka acentelerden de ciddi miktarlarda ön avanslar alındığı öğrenildi.

Hikmet Arabacı: Kiracıydım, bana otelleri açtırmadı

TurizmGüncel’in ulaştığı Hikmet Arabacı ise, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

''Bu iddialar doğru değil. ATG Hotels kiraladığı otelleri açmadı ve Veli Çilsal ile davalaştı. Ben alt kiracıydım bana da açtırmadı. Açtırmadığı için de işler karıştı. Dolayısıyla da ATG Hotels şu anda benim sözleşmemi feshetti. Veli Çilsal da Neşet Koçkar’a, yani Adalı Turizme ihtarnamelerini gönderdi, feshini istedi. Durum bu seviyede.’’

Hikmet Arabacı, otelleri işletmek için kurduğu ve yüzde 100’ü kendisine ait olan şirketi Leven Ateren isimli şahsa devredip devretmediği sorunusunu ise yanıtsız bıraktı.Bu Haber 30.06.2021 - 20:04:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Tamer Koç 02.07.2021 - 02:57

    iş ortaklıklarında sorunlu konular olabilir. Ancak, Çamur at izi kalsın olmamış... Hikmet Arabacı sektörde bulunduğu yere tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş bir turizmcidir. Yargıda gereken cevabı verecektir.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.