ATF bu yıl 30 bin turizm profesyoneli hedefliyor

ATF bu yıl 30 bin turizm profesyoneli hedefliyor

Bu yıl altıncısı düzenlenecek Antalya Turizm Fuarı 23, 24, 25 Ekim 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Antalya Turizm Fuarı (ATF) bu yıl altıncı kez kapılarını açacak. 23, 24, 25 Ekim 2024 tarihlerinde Antalya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ATF Türkiye, üç gün boyunca turizm sektörünün nabzını tutacak.

Yoğun katılım ve ilgi sebebiyle bu yıl ilk kez 3 günlük programla hazırlanan ATF24 Türkiye’de, 30 bin profesyonel ziyaret öngörülüyor. Antalya Turizm Fuarı, 2024 yılında da önemli görüşmelere, yeni anlaşmalara, çözüm arayışlarına ve bilgi paylaşımına ev sahipliği yapacak.

Antalya Turizm Fuarı’nda bu yıl, ‘Yüzde 100 Türkiye Yüzde 100 Turizm’ konuşulacak. 5 farklı sahnede hazırlanan paneller, workshoplar, sunumlar, sosyal deneyimler ve B2B görüşmelerle gerçekleştirilecek.

10 binin üzerinde yabancı seyahat acentesi ve 60 binin üzerinde profesyonel ziyaret ile Türkiye turizm tarihinde kendisine önemli bir yer açan ATF Türkiye, geçtiğimiz yıl 58 ülkeden 23 bin 600 profesyonel ziyaret aldı.

Panel programı ile yüzde 100 yenilikçi deneyimler

ATF24 Türkiye panelleri, geniş konuşmacı kadrosu ve çeşitli bakış açılarıyla öne çıkıyor.

ATF24'te; ATF-HEALTH, ATF-TECH, ATF-INTERNATIONAL, ATF-SPORTS ve ATF-MAIN STAGE sahneleri yer alacak. 100 uzman, 2 bin dakika boyunca turizmin sorunları, çözümleri ve geleceğini tartışacak. Spor ve sağlık turizmi, seyahat teknolojileri ve uluslararası katılımcılar için özel stant alanları bulunacak. Bu sayede, katılımcılar ve ziyaretçiler daha verimli bir şekilde etkileşimde bulunabilecek.

Ticaret Bakanlığı ile iş birliği

Antalya Turizm Fuarı, spor, sağlık turizmi ve turizm teknolojileri için Ticaret Bakanlığı ile bir iş birliği gerçekleştirdi. GMT Fuarcılık’ın girişimleri sonucunda Antalya Turizm Fuarı, 'Desteklenen Yurt İçi Etkinlikler' listesine alındı. ATF-SPORTS, ATF-TECH ve ATF-HEALTH dallarında faaliyet gösteren turizm firmaları, ATF24’e katılmaları durumunda metrekare bazında maddi teşvik alabilecekler.

Networking fırsatı

ATF Türkiye, sadece bilgi paylaşımı değil, güçlü sosyal ağların kurulmasını sağlayan özel etkinliklerle de dikkat çekiyor. Fuar boyunca düzenlenecek kokteyl partileri, gala yemekleri ve etkinlikler ile katılımcılar hem iş hem de sosyal anlamda verimli bir üç gün geçirecek.

ATF, inovatif yapısıyla verimli iş birliği, iş fırsatları ve bilgi paylaşımı yapılabilecek profesyonel bir platform olarak kısa sürede büyük mesafe kat etti. ‘Her şey dahil ATF konsepti’ ile katılımcıların ve ziyaretçilerin maksimum verim aldığı ATF Türkiye, hızlı gelişimi ile bu sene 35 bin metrekare alana ulaştı.

Turizm profesyonellerinin iletişimini kuvvetlendirmek, çözüm stratejilerinde hızlı yol katetmek ve yeni iş birliklerine zemin hazırlamak amacıyla ATF Türkiye’de 2024 yılının değerlendirmeleri ve 2025 sezonunun hazırlıkları konuşulacak.

Antalya Turizm Fuarı; Türkiye ile birlikte tüm dünya pazarlarına misafir üreten 35 ülkeden davetli seyahat acenteleri, Türkiye kaynak pazarlarının en etkin tur operatörleri, hizmet kalitesiyle dünya markası olmuş konaklama tesisleri ve turizm sektörüne teknoloji, hizmet, bilgi, kabiliyet üreten firmalarını aynı çatı altına toplayacak.

Selçuk Meral: Memleket Türk turizmcinin olduğu her yerdedir

GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, “Turizm sektörü her güne aynı inanç ve yepyeni bir heyecanla uyanan bir sektör. Biz bu heyecana ve inanca hizmet etmek üzere 6 yıl önce ATF serüvenimize başladık. 6 sene içerisinde yurt dışından 10 bin üzerinde seyahat acentesi ve 60 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ağırladık. Türkiye’nin, sadece profesyonellere hizmet eden ilk turizm fuarı olduk. Amacımız, Türkiye’de ve dünyada  turizm sektörünün gelişimi için bilgilerin, insanların, şirketlerin, hatta kıtaların arasında; farkındalığı gelişmiş olanlar için yepyeni ve verimli köprüler kurmak. ‘Turizm memleket meselesidir’ söylememizi 2019 yılından, ATF serüvenimizin başından beri tekrarlıyoruz. Buna bir şey daha eklemek istiyorum. Turizm memleket meselesidir; memleket, Türk turizmcinin olduğu her yerdedir. Hedefimiz; ATF ile fuarcılık alanında, özellikle turizm özelinde uzmanlaşmış bir dünya markası yaratmak. Bununla dünya turizmcileri için yepyeni perspektifler, çözümler üreteceğiz. Antalya Turizm Fuarı’ndan sonra Afrika Turizm Forumu ile de bu yolda ilk adımlarımızı attık.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 10.07.2024 - 14:19:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.