Atatürk Havalimanı'nın taşınması bölgedeki otelleri vurdu

Atatürk Havalimanı'nın taşınması bölgedeki otelleri vurdu

Atatürk Havalimanı'nın tamamen uçuşlara kapatılmasının ardından, bölgede bulunan otellerin zora girdiği belirtiliyor.


Atatürk Havalimanı'nın İstanbul Havalimanı'na taşınması bölgedeki otelleri zora soktu. Sözcü gazetesinden Derin Gökçe'nin haberine göre, 'büyük göç' olarak adlandırılan taşınmayla birlikte Bakırköy, Florya ve Bahçelievler’deki otellerin doluluklarında fiyatlarında büyük düşüşler yaşandı.

YÜZDE 70 ORANINDA AZALMA OLDU”

Havaalanının taşınmasından dolayı işlerinin düştüğünü söyleyen Bahçelievler’deki bir otelin Genel Müdürü Umut Gönülcan, ''Havaalanının gidişinden dolayı işlerimizde bir azalma oldu. Bu oranı yüzde 70 olarak düşünebiliriz. Buraya yakın fuar merkezi olduğundan oraya gelen misafirleri ağırlamaya çalışıyoruz. Bu durum da Haziran ayına kadar sürecek. Ondan sonra ne olur bilmiyorum.” dedi.

ODA FİYATLARINI İNDİRDİK

Havaalanının taşınmasına üzüldüğünü dile getiren başka bir otelin yetkilisi Koray Amaç ise, “Ortalama yüzde 50 oranında bir azalma oldu. Şu an bir aksiyon planı alamadık. İlerleyen zamanlarda ne olacağını hep birlikte göreceğiz. Otel olarak misafir çekmek için fiyatları düşürdük. Eskiden 350 liraya sattığımız oda fiyatını şu an 230 TL’ye indirdik. Burada faaliyet gösteren taksicilerden, istasyon sahiplerine hepsi bizim yaşadığımız durumu yaşıyor.” ifadelerini kullandı.

ONLİNE SATIŞLAR AZALDI

Bakırköy’de bulunan bir otelin ismini vermek istemeyen yetkilisi ise bölgeye yakın fuar alanları olduğundan dolayı taşınma sürecinden çok fazla etkilenmediğini belirtti. Florya yer alan bir diğer otelin yetkilisi ise havaalanının taşınmasından sonra online satış rezervasyonlarının iptal olduğunu söylüyor.Bu Haber 18.04.2019 - 12:16:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.