Assos’a 12 bin metrekarelik bir de otopark yapılıyormuş

Assos’a 12 bin metrekarelik bir de otopark yapılıyormuş
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Behram köyü sınırlarında yer alan Assos Antik Kenti Limanındaki kaya ıslahı için yapılan çalışmalar tepki çeken görüntüler ortaya çıkardı.

Assos Antik Kenti Limanındaki kaya ıslah çalışması, görenlerin tepkisine neden oldu. Kaya ıslahı için başlatılan çalışmanın, denizden çekilen görüntülerle çevre ve tarih katliamına dönüştüğü ortaya çıktı. Yayınlanan fotoğraflarda tehlike oluşturan kayaların söküleceği, diğerlerinin ise çelik ağlar ile sabitleneceği belirtilerek başlanan ıslah çalışmaları sırasında Assos Antik Kenti yamaçlarında yer alan neredeyse tüm kayaların ve bitki örtüsünün yok edildiği görüldü. Buralarda yeni rant alanlarının açılıp açılmayacağıysa önümüzdeki günlerde belli olacak.

Assos Antik Kenti Limanı

12 bin metrekarelik otopark yapılıyor

Konuyla ilgili olarak Kenen Butakın imzasıyla Habertürk’te yayınlanan haberde, dikkat çeken bir detay yer aldı. Assos Otelciler Derneği Başkanı Erdal Çakır, "Proje için 500 günlük bir süre verildi. Ancak biz bu sürenin uzun olduğunu ifade edince onlar da bu konuda yüklenici firma ile görüştüler. Firma bize ocak veya şubat ayında teslim edileceğini söyledi. Şu anda görüntünün böyle olması doğal çünkü çalışmalar devam ediyor. Çalışma sonunda 12 bin metrekarelik bir otopark alanı da ortaya çıkacak. Ayrıca peyzaj çalışması da yapılacak. Yani ıslah çalışması sona erince bölgenin daha iyi görüneceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.Bu Haber 23.09.2021 - 11:00:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.