Antalya'nın turist sayısı 10 milyonu aştı

Antalya'nın turist sayısı 10 milyonu aştı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 1 Ocak-22 Ağustos tarihleri arasında kente gelen ziyaretçi sayısını açıkladı.


2019 yılının 1 Ocak-22 Ağustos arasındaki döneminde Antalya'ya gelen turist sayısı yüzde 17 oranında artarak 10 milyonu aştı. Bu rakam, söz konusu dönemde Antalya tarihindeki en yüksek turist sayısı olarak kayıtlara geçti.

Validen açıklama: Rekor kırdık

Vali Münir Karaloğlu, sosyal medya hesabından, Antalya'nın 16 milyon turist hedefine adım adım ilerlediklerini belirterek, "22 Ağustos itibarıyla Antalya'ya gelen turist sayısı 10 milyonu aştı. Tüm zamanların rekoru kırıldı. Emeği geçenleri kutluyorum." paylaşımında bulundu.Bu Haber 24.08.2019 - 11:38:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • misafir degilim - 26.08.2019 - 09:51

    "2019 yılının ilk 6 ayında yüzde 2,8 artışla 38 milyon 170 bin turist ağırlayan İspanya’nın bu dönemde elde ettiği turizm geliri de belli oldu, kişi başı 1048 euro." Sayın bakan giren çıkan her insanı saymıssınız ama kişi başi gelir ne kadar kazandık onu da yazsaydınız keşke.

  • Ya Ne Rekoru? - 24.08.2019 - 01:49

    Esnaflar olarak bizler bu rakamları göremedik geçen seneki rakamlardan daha az para kazandık. Sezon Bom B. geçti. Otel dışındaki esnaflar zaten kazanamadı ama otel içindekiler hiç kazanamadı Sadece Temmuz ayında iş yaptık diğer aylar eksi ile kapattık. Şuan çıkın ve Kundu Oteller bolgesındekı esnafları gezın, otel ıcındekı hamamcı saunacı fotografcısı marketı Rent a car fırması hepsını gezın para kazanan yok! Turist sayısı arttı kalite düştü para harcamıyorlar 10 euro luk sey ıcın pazarlık yapıp 3 4 euro ya almak ıstıyorlar. Oteller köşeyi döndü ama Antalya Vergi Dairesi Tek Tek otelleri gezip otel içindeki Esnaflara cezalar kesti para kazanıldıgını düşündüler ama Otellere bir kuruşluk ceza kesilmedi! Acil olarak Esnafları gezin Para kazanamıyoruz. Oteller 20 30 bın euro kıra paraları ıstıyorlar 3 5 metrekarelık yerlere bu sene bırcok kısı batacak.. sadece oteller ayakta kalacak. artık otellere de tesvık vermeyı bıraksınlar. Turiste birazda teşvik verin.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.