Antalyalı taksicilerden hem fahiş fiyat hem farklı tarife

Antalyalı taksicilerden hem fahiş fiyat hem farklı tarife

Antalya'dan bazı taksilerin hem fahiş fiyatla yolcu taşıdığı hm de yerli turiste ayrı yabancı turiste ayrı tarife uyguladığı belirtiliyor.


Antalya'da taksicilerin açık bir şekilde yerli turistle yabancı turiste farklı tarife uyguladığı belirtiliyor.

Star.com.tr'de yer alan habere göre, havalimanı ve otel arasındaki gidiş gelişlerde taksi duraklarındaki ücret tarifesi tabelaları ve taksicilerin ücret talepleri dikkat çekiyor.

TAKSİMETRE YOK, ÜCRET SABİT

Havalimanında inen Star.com.tr ekibi, navigasyondan teyit ettiği 25 kilometre uzaklıktaki otele gitmek için, taksi durağına yöneldi. Türkçe konuştukları için durak görevlisi, taksiciyi çağırdı. Durağa yaklaşan şoförle görevli arasındaki kaş-göz işaretleri dikkat çekti. Ekibin, turist olmadığını anlayan şoför yine de taksimetreyi açmadı.

Otele varıldığında itirazlara rağmen taksiciye 140 TL para ödendi. Taksici ise kendini savunmak için otelin hemen karşısındaki taksi durağının önünde bulunan tabelayı gösterdi.

 GÖZ GÖRE GÖRE SOYGUN

 Söz konusu otelin hemen karşısındaki tabelada ''Airport 40 £ 45 $'' yazıyordu. Yani 25 kilometrelik havalimanı yolu için talep edilen meblağ yaklaşık 240 TL. Star ekibini getiren taksici bu tabeladan yola çıkarak az para aldığını, bu taksi durağından binmemiz halinde 45 dolar ödenmesi gerektiğini belirtti.

“TURİSTLERLE PAZARLIK İÇİN...”

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın telefondaki görevlisi, taksimetre açılmaması halinde taksinin şikayet edilebileceğini söyledi. Ancak keyfi tarifelerin tabelaları nasıl yansıdığının ısrarla sorulması üzerine “O fiyat üzerinden turistlerle pazarlık yapıyorlar” cevabını verdi.

UKOME: TABELALARI TOPLATIYORUZ, MALESEF KALANLAR VAR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) yetkilileri ise şehir içindeki tarifenin km başına 3,60 TL olduğunu ve gidilen güzergah için ödenmesi gereken tutarın 85 TL olduğunu ifade etti. İlçelerde ise km fiyatının 6 TL olarak belirlendiğini ve 45 dolar yazan noktadan havalimanına 150 TL gibi bir meblağ ödenmesi gerektiği belirtildi.

Yetkililer uçuk fiyatlı bu tabelalarla mücadele edildiğini, ancak bazı durakların her fırsatta tabelaları yeniden koyduğunu ifade etti.


Bu Haber 04.02.2019 - 13:15:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Yazıklar olsun - 04.02.2019 - 05:24

    Gerçekten yazıklar olsun, Devlet ve diğer kamu kuruluşları turist gelsin diye elinden geleni yapıyor ama 200 kadar kendini bilmez taksici esnafı turistleri vatandaşı kazıklıyor. Bu taksicileri denetlemekle yükümlü olan taksiciler odası Mehmet Ali Alkan da hiç karışmıyor ! Ayrıca 34 TL olan plaka basım ucretlerı her ılcede farklılık gosterıyor. Devlet 34 TL alacaksınız uzerını alamazsınız dıyor ama Taksıcıler odası 60 70 tl gıbı rakamlar talep edıyor vatandastan... Antalya'da taksıcıler acısından hıc bır denetım yok. Taksılerde Cam fılımler, normalın dısında bır suru ısık gece kulubu gıbı, kemer takmazlar, tün trafik kurallarını ihlal ederler. araçlarına binseniz çamur içinde ter kokarlar.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.