Antalya'daki 5 milyar dolarlık araziyle ilgili yeni gelişme

Antalya'daki 5 milyar dolarlık araziyle ilgili yeni gelişme

Antalya’da üzerinde 5 yıldızlı otellerin de bulunduğu 5 milyar dolar değerindeki 4 bin dönüm araziyi kapsayan ‘Arap Süleyman’ davasında mirasçı sayısının 700’den fazla olduğu belirlendi.


Antalya'nın Meltem ve Bahçelievler mahalleleri ile Konyaaltı Beach Park'ı kapsayan 4 bin dönümlük arazinin sahibi Arap Süleyman’ın mirası davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Yaklaşık 5 milyar dolar değerindeki alanın içerisinde Antalya’nın en değerli parkları, kamu binaları, 5 yıldızlı oteller, spor tesisleri ve 10 bin civarında konut bulunuyor.

İlk olarak 1880'lerde başlayan kendisini mirasçı göstererek hak iddia edenlerin sayısının 2 bin 500'e kadar çıktığı davada arşiv raporlarını inceleyen bilirkişi 700’ün üzerinde gerçek mirasçı olduğunu belirlledi

Antalya 4'üncü Sulh Hukuk Mahkemesinin talebi üzerine İstanbul Arşiv Daire Başkanlığı bilirkişi uzmanlarınca hazırlanan raporda soybağı incelemelerinin sürdüğü, net sayının bu çalışma sonrası belirleneceği bildirildi.Bu Haber 19.01.2023 - 11:33:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.