Antalya'da oteller arasında plaj tartışması

Antalya'da oteller arasında plaj tartışması

Manavgat'ın Evrenseki ve Çolaklı turizm bölgelerindeki oteller, kumsalda adaletsizlik yaşandığını belirtti.


950 metrelik Evrenseki-Çolaklı ortak sahilinde 2 bin 500 yataklı bir otelin 500 metrelik kumsalı kullandığı, geriye kalan 450 metrekarelik alanın ise 20 bin yataklı 20 otel tarafından paylaşıldığı belirtildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne çağrıda bulunan otelciler, kumsaldaki kullanım alanlarının yatak sayısına göre belirlenmesini istedi.

Kimi otel 10, kimi otel 50 metre kumsal kullanıyor

Kimi otelin 10, kimi otelin ise 50 metre kumsal alan kullanabildiğini belirtilen otelciler, bu durumun hem oteller hem de turistler arasında adaletsizliğe neden olduğunu belirtti. 20 otelin kullandığı 450 metrelik alanda ciddi bir yoğunluk oluştuğuna dikkat çeken otelciler, sahilin 500 metresini kullanan 2 bin 500 yataklı otelin misafirlerinin hem sahil hem de deniz açısından çok daha rahat bir tatil imkanı bulduğuna işaret etti.

Oteller arasında şezlong ve sınır tartışmaları yaşanıyor

Bölgedeki oteller arasında şezlong ve sınır tartışmaları yaşandığı belirtilirken, kıyı-kenar çizgisi yasaklarının delindiği, ÖÇK bölgelerine yasalara aykırı şekilde betondan kemeriye ve beachler yapıldığı ifade edildi.Bu Haber 06.09.2019 - 15:16:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • korhan - 07.09.2019 - 01:20

    aynen öyle , royal dragon la taj mahal komple kapatmis sahili.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.