Antalya, paket tur satışında Palma de Mallorca'yı nasıl geride bıraktı?

Antalya, paket tur satışında Palma de Mallorca'yı nasıl geride bıraktı?
Tur operatörü Thompson Cook, TL’nin sterlin karşısında yaşadığı değer kaybından dolayı, Antalya’nın İngiltere paket tur pazarında Palma de Mallorca'yı solladığını duyurdu.

 
Türk Lirası'nın İngiliz Sterlini karşısında tüm zamanların en düşük seviyesine gerilemesi, İngiltere'den Türkiye'ye turizm talebini artırdı. 2018'de Türkiye'ye rezervasyonların bir yıl öncesine göre yüzde 63 arttığı, Antalya'nın İspanyol adası Palma de Mallorca'yı geçtiği belirtildi.

 
TL, 12 AYDA STERLİN KARŞISINDA YÜZDE 35 DEĞER KAYBETTİ
 
Son 12 ay içinde TL, İngiliz Sterlini karşısında yüzde 35'ten fazla değer kaybetti. Bugün itibarıyla, Sterlin/TL kuru 6.80'ün üzerinde işlem görüyor.

TÜRKİYE REZERVASYONLARI YÜZDE 63 ARTTI
 
BBC Türkçe'nin haberine göre, İngiltere'nin en büyük turizm acentelerinden Thomas Cook, 2018'de Türkiye'ye rezervasyonların bir yıl öncesine göre yüzde 63 arttığını açıkladı. Şirket yetkilileri Antalya'nın en çok paket tur sattıkları İspanyol adası Palma de Mallorca'yı geçtiğini söyledi.
 
Thomas Cook, İngiltere'de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle, tatilcilerin rezervasyonu son dakikaya bıraktıklarını ve bu nedenle fiyatların düşük kaldığını belirtti.
 
'TÜRKİYE'DE TATİL İÇİN DAHA İYİ BİR ZAMAN OLAMAZ'
 
Anth Mooney adlı bir şirket yetkilisi de "Türkiye'de tatil için daha iyi bir zaman olamaz" dedi.


Bu Haber 08.08.2018 - 12:02:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.