Antalya için yapılan koordinasyon toplantısında ortalık karıştı

Antalya için yapılan koordinasyon toplantısında ortalık karıştı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı Antalya ile ilgili koordinasyon toplantısında gerilim yaşandığı ve Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın video konferansı terk ettiği ortaya çıktı.

Salı günü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılımıyla, Antalya’ya ilişkin bir koordinasyon toplantısı düzenlendi. Video-konferansa, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ak Partili ve MHP’li Milletvekilleri, iki partinin belediye başkanları ve il ve ilçe başkanlarının katıldığı belirtildi.

'Yazıklar olsun' deyip toplantıyı terk etti

Toplantıyla ilgili olarak Twitter hesabından kamuoyuna bir açıklama yapan Serik Beldiye Başkanı Enver Aputkan, Serik’teki günübirlik alanlarla ilgili görüşme sırasında Bakan Ersoy’un, ‘’Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındı’ demesi üzerine, kendisinin 13 aydır belediye başkanlığı yaptığını hatırlatarak, ‘’Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun dedim ve toplantıdan ayrıldım.’’ ifadelerini kullandı.

Enver Aputkan’ın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

‘’Bugün saat 14.00'da Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır.

Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, "Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır" dedi.

Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı'na "Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun" dedim ve toplantıdan ayrıldım.

60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500.000 lira para alınma olayı ile ilgili 2 Bakan'dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müfettiş talebinde bulunacağım.’’



Bu Haber 06.05.2020 - 10:01:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Serik sahiline dokunmayın! - 09.05.2020 - 01:06

    #seriksahilinedokunmayın olimpos da da sessiz sedasız ormanlar turizme açıldı. Acil olimpos uda gündeme alın incele me yapın. Belek otellerinde sürekli zaten para işleri döner. Belediye her zaman kendi istediğini yaptırır. Belek de mesela sadece serili hafriyatcılar calısabılır. Baska bır yerden gelen hafriyat kamyonlarını calıstırmazlar

  • nasa flora otel - 08.05.2020 - 12:07

    Merhaba,Gönül isterdi ki bu zor günde ayrım yapılmadan Antalya'nın tüm belediye başkanları da diğer milletvekilleri de çağrılsaydı ve siyasi düşünmek yerine gerçekten Antalya ve Antalya esnafı,halkı düşünülsün.

  • ulaş çelik - 07.05.2020 - 09:59

    Helal olsun Başkan, Halkın denize girebildiği tek yer olan Belek ve Kadriye plajları için de mücadelenizi biliyoruz. Tebrikler, Toplantıda devletin bakanları, mülki idare amiri, kamu kurum yöneticilerinin hepsi var ama sadece AKP ve MHP li belediye başkanları ve vekilleri katılıyor. Bu nasıl bir devlet yönetimidir? Diğer ilçelerde yaşayanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.