Antalya'ya 1000 yataklı bir otel daha geliyor, işte ekim ayı teşvikleri

Antalya'ya 1000 yataklı bir otel daha geliyor, işte ekim ayı teşvikleri
Ekonomi Bakanlığı, ekim ayında verilen yatırım teşvik belgelerini açıkladı.


TurizmGüncel

Resmi Gazete'de yayımlanan listeye göre, ekim ayında toplam 18 turizm şirketi için yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Bunlardan 13 tanesi komple yeni otel yatırımı, 2 tanesi otel modernizasyonu, iki tanesi öğrenci yurdu ve bir tanesi de engelli yatılı bakım merkezi teşfiğinden oluştu.

Ekim ayında turizm sektörüne verilen yatırım teşvik belgelerinin 13 tanesi komple yeni otel yatırımlarından oluştu. Buna göre, 3 tane 3 yıldızlı, 5 tane 4 yıldızlı, 3 tane 5 yıldızlı, bir tane butik otel ile bir tane de özel belgeli konaklama tesisi yatırım teşvik belgesi aldı.TURİZM SEKTÖRÜ 353 MİLYON LİRALIK TEŞVİK ALDI

Ekim ayında turizm sektörüne verilen yatırım teşvik belgelerinin toplam tutarı 353 milyon lirayı geçerken, yeni yatırımlarla beraber Türkiye'nin yatak stoğuna 3 bin 312 yatak daha eklenmiş olacak.

ÜÇ TANE 5 YILDIZLI OTEL DAHA GELİYOR

Ekim ayında yatırım teşvik belgesi alan komple yeni otel yatırımlardan 3 tansi 5 yıldızlı otellerden oluşuyor. Listede yer alan bilgilere göre, Ayta Petrol ve Otelcilik Gaziantep'e  yıldızlı, 440 yataklı bir otel yapmak için 39 milyon 500 bin liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

Beş yıldızlı otel yapmak için yatırım teşvik belgesi alan şiketlerden biri de Uygun Jeotermal Enerji Tic. Şirket, Nevşehir'e 264 yataklı bir 5 yıldızlı otel yapmak için 42 milyon 500 bin TL'lik belge aldı.

ANTALYA'YA 1000 YATAKLI BİR OTEL DAHA GELİYOR

Geçtiğimiz ay Antalya'ya 5 yıldızlı otel yapmak için iki şirket belge alırken, bu ay bir şirkete daha kente beş yıldızlı otel açması için teşvik verildi. Tima Turizm, alacağı 5o milyon liralık yatırım teşvik belgesi ile Antalya'ya 1000 yataklı bir 5 yıldızlı otel yapacak.

Bu Haber 26.11.2017 - 14:51:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.