Antalya'nın 7 aylık performansı belli oldu: Tarihinin en iyi temmuz ayı

Antalya'nın 7 aylık performansı belli oldu: Tarihinin en iyi temmuz ayı
Ocak-Temmuz arasındaki 7 aylık dönemde hava yoluyla Antalya'ya gelen ziyaretçi sayısı yüzde 31'lik artışla 6 milyon 802 bin oldu. Kentin temmuz ayında ağırladığı ziyaretçi sayısı 2 milyon 170 bin olurken, temmuzda Antalya'ya gelenlerin yüzde 40.65'i, ilk 7 ayda gelenlerin ise yüzde 37.26'sı Ruslardan oluştu.


TurizmGüncel

Antalya Valiliği Havalimanı Mülki İdare Amirliği, yılın ilk 7 ayında ve temmuz ayında kente gelen yabancı ziyaretçi sayısını açıkladı. Verilere göre, ocak-temmuz arasındaki 7 aylık dönemde Antalya'ya gelen ziyaretçi sayısı yüzde 31'lik artışla 6 milyon 802 bin oldu. Kente gelen ziyaretçilerin 307 binini yerli turistler oluşturdu.
 


Yılın ilk 7 ayında kente gelen turistlerin yüzde 37.26'sını Rus turistler oluşturdu. Bu dönemde Antalya'yı ziyaret eden Rus turistlerin sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 26 oranında arttı. Rus turistleri yüzde 34'lük artış ve yüzde 16.20'lik payla Alman turistler ve yüzde 3'lük artış ve yüzde 6.36'lık payla Ukraynalı turistler izledi. 

TEMMUZDA DA LİDER RUSYA

Antalya'nın temmuz ayında ağırladığı ziyaretçi sayısı ise yüzde 19'luk artışla 2 milyon 170 bin olarak gerçekleşti. Bu ayda kenti ziyaret eden yerli turist sayısı ise 83 bin olarak açıklandı. 

Temmuz ayında Antalya'ya en çok turist gönderen pazar yüzde 40.65'lik payla Rusya olurken, kenti ziyaret eden Rus turist sayısı geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 8 oranında arttı. Rusya'yı yüzde 32'lik artış ve yüzde 17.86'lık payla Almanya takip etti. Temmuz ayında Ukrayna pazarında yüzde 10'luk kayıp yaşanırken, Ukraynalı turistler Antalya'nın temmuz ziyaretçilerinin yüzde 6.85'ini oluşturdu.

'TÜM ZAMANLARIN EN İYİ TEMMUZ AYI'

Ziyaretçi sayılarını Twitter hesabından yaptığı açıklamayla değerlendiren Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kentin tüm zamanların en iyi temmuz ayını geçirdiğini ifade etti.


Bu Haber 02.08.2018 - 11:24:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.