Antalya'da otelle acente anlaşmazlık yaşadı, onlarca misafir mağdur oldu

Antalya'da otelle acente anlaşmazlık yaşadı, onlarca misafir mağdur oldu
Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side mahallesindeki beş yıldızlı bir otele rezervasyon yapan onlarca misafirin, acente ile otel arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle dışarıda kaldığı belirtildi.


Erken rezervasyonla tatil satın aldıkları Antalya-Side'deki La Grande Resort & Spa Hotel'e giden misafirler, otel ile Calista Tur arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle dışarıda kaldı.Tur şirketini sözleşme gereklerini yerine getirmemekle suçlayan otel yönetimi, tatil hayali ile binlerce TL ödeme yapıp rezervasyon yaptıran misafirleri otele kabul etmedi. Haberin yayınlamasından sonra otel geri adım attı.

Yaşananlarla ilgili Hürriyet’e konuşan rezervasyon mağduru Ender Bayram, “Rezervasyonumuzu 2017 Aralık ayında yapıp 8 bin TL ödedik. Tüm onaylarımızı aldıktan sonra İstanbul’dan yola çıktık. Hatta oteli övdüğümüz arkadaşlarımız da aynı tur şirketine ödeme yapıp bize katıldı. Ancak Antalya’ya geldiğimizde büyük bir şok yaşadık” dedi.

ODALARA ALINMIYORUZ

Otel yetkililerinin, “Tur şirketi ile sözleşmemizi iptal ettik. Sizi otele alamayız” dediğini aktaran Bayram, “Şu an ödemesini yaptığımız, rezervasyon onayı aldığımız otele giremiyoruz. Bizim gibi onlarca mağdur var. Tatil hayali ile yüzlerce kilometre yol geldiğimize mi yanalım, kapıda kaldığımıza mı? Üstelik tatmin edici hiçbir açıklama da yapılmıyor” diye konuştu.
Sidede 5 yıldızlı otelde rezalet

NEDEN BİLGİLENDİRİLMEDİK?

Yaşanan mağduriyeti ilgili bakanlık ve tüketici mahkemesine taşıyacaklarını belirten Bayram, şöyle devam etti: “Otelle tur şirketi arasında yaşanan anlaşmazlık neden bizi ilgilendirsin? Biz tüketici olarak tüm işlemleri yerine getirdik. Üstelik böyle bir anlaşmazlık varsa neden önceden bilgilendirilmedik? Bu yapılan turizmi katletmek.”
Sidede 5 yıldızlı otelde rezalet

OTELDEN YAZILI AÇIKLAMA

Otelin santral numarasına yanıt verilmezken, otele ait resmi internet sitesi üzerinden şu açıklama yapıldı: “01.08.2018 tarihi itibariyle Calista Tur ile olan sözleşme; acentenin taahhütlerini yerine getirmemesi, otel üzerinden fazla satışlar yapması ve neticesinde otelin olumsuz yorumlarla itibarının zedelenmesinden dolayı tek taraflı olarak fesih edilmiştir. 09.08.2018 (Perşembe) tarihi itibariyle Calista Tur aracılığıyla rezervasyon yaptıran misafirlerin otele giriş işlemi yapılmayacaktır.”

OTEL GERİ ADIM ATTI

Olayın basına yansımasının ardından mağdur tatilcilerin otele girişlerinin kabul edildiği öğrenildi.


Bu Haber 09.08.2018 - 16:10:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Selahattin KARADENİZ - 11.08.2018 - 12:38

    Turizm İşletmeciliğinin bu iki lider kuruluşu arasında yaşanan bu olayı okuyunca,yine canım yandı.Zira bu durumlarda Kültür ve Turizm Bakanlığımızın artık bu olayların, çok önemli bir Turizm destinasyonu olan bu güzel Türkiyemizde bir daha yaşanmaması için, mevcut yasal düzenlemelere ek olarak ; DAHA ETKİN VE CAYDIRICI YASAL ÖNLEMLER ALINMASININ zamanı gelmiştir, diye düşünüyorum.Özellikle gerek sorumluluklarını ve mevzuatı bilmeyen Seyahat bazı Seyahat Acenteleri olduğu gibi, konaklama işletmeciliği ile Acente arasında yapılan satış Şözleşmelerinin inceliklerini okuyamayan Otel yöneticilerinin de olduğu ve sonuçta önemli bir Turizm ülkesi olan Türkiyemizin turizmi"ne olumsuz olarak yansımaktadır.Sayın Bakanımız, sektör içinden gelmiş oldukları için, inşallah yakında bu tür olumsuz olaylara gerekli önlemleri alacaklarına,inanmaktayım.Saygılarımla.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.