Antalya'da 2018 Perge Yılı ilan edildi, hedef büyük

Antalya'da 2018 Perge Yılı ilan edildi, hedef büyük
Antalya'da 2018 yılının Perge Yılı ilan edilmesine ilişkin lansman toplantısı Antalya'da bulunan The Marmara Hotel'de yapıldı. Antalya Valisi Münir Karalaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de katıldığı toplantıda konuşan AKTOB Başkanı Dr Erkan Yağcı, amaçlarının her üö turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak olduğunu ifade ett.


TurizmGüncel

Antalya'nın milyonlarca turist ağırlayan bir destinasyon olduğuna dikkat çeken AKTOB Bakanı Dr. Erkan Yağcı, bu yılki hedeflerinin 12-14 milyon arasında bi ziyaretçi sayısına ulaşmak olduğunu ifade etti.

ANTALYA'NIN 2018 HEDEFİ 12-14 MİLYON TURİST

Ziyaretçi sayısının arttırılmasında turizmin çeşitlendirilmesinin önemine değinen Yağcı, ''Antalya'nın tarihi ve kültürel değerlerini de tanıtmak için 2018'i 'Perge Yılı' ilan ettik. Çalışmayla ilgili çok önemli paydaşlarımız var. Sayın valimiz başkanlığında Antalya Valiliği, sayın belediye başkanımız başkanlığında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile birlikte, yapacağımız çalışmaları planlayacağız.'' dedi.HEDEF HER 3 TURİSTTEN BİRİNE PERGE'Yİ ZİYARET ETTİRMEK

Hedeflerinin Antalya'ya gelen her 3 turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak olduğunu kaydeden Erkan Yağcı, bu amaç doğrultusunda tüm paydaşların bir araya gelerek çaba ve emek harcaması gerektiğine işaret etti.

PERGE İÇİN KURUMSAL KİMLİK HAZIRLANDI

Perge ile ilgili olarak AKTOB'un yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Yağcı, ''Perge için bir kurumsal kimlik hazırladık. İki tane temel görselimiz ve logomuz olacak. Logodaki mavi Akdeniz'i, sarı insanları saran güneşi, turuncu yörenin öne çıkan meyvesi olan portakalı ve bej rengi de Perge Antik Kenti'nin sütunlarını ve tarihi zenginliğini temsil ediyor. Bu sene kullanacağımız logomuz bu olacak.'' şeklinde konuştu.Kurumsal kimlikle ilgili yapılan afişlerin hava yolu şirketlerinin dergilerinde ilan edileceğini ve bu şekilde Türkiye'ye gelen turistlerde Perge'ye ilişkin bir farkındalık yaratılacağını kaydeden Yağcı, görsellerin turizm dergilerinde İngilizce, Almanca ve Rusça olarak yayınlanacağını belirtti.''PERGE'Yİ GÖRDÜNÜZ MÜ?''

Kampanya mottosunun 'Perge'yi gördünüz mü?'' olacağını açıklayan Yağcı, ''Tıpkı 'visit Antalya' sloganı gibi, 'visit Perge' sloganını da kullanacakları bilgisini verdi.

Tanıtımların kişilere ve kurumlara ait sosyal medya kanallarında da yayınlanacağına dikkat çeken Erkan Yağcı, tanıtım içeriklerinin bünyelerinde bulunan 900 tane otele de gönderileceğini turistlerin görebilecekleri bi yere asılmasını isteyeceklerini söyledi.

HAVALİMANIDNA TURİSTLERE BROŞÜR DAĞITILACAK

Perge ile ilgili olarak hazırlanan tanıtım broşürlerinin tur operatörleri ve acenteler aracılığıyla turistler Antalya'ya iner inmez ulaştırılacağını belirten AKTOB Başkanı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den Perge afişlerinin kent içindeki bilboard'larda yayınlanması için ricada bulunduğunu ve Menderes'in de buna sıcak yaklaştığını söyledi.

Yağcı, sunumun devamında şunları söyledi:

Aynı zamanda AKTOB'un web sitesi altında İngilizce yayın yapan bir Perge sayfası oluşturduk. Bu sitede Perge'nin tarihi ve Perge'de yapılacak etkinliklere ilişkin bilgiler yer alıyor.

Ayrıca otellerin uçak şirketlerinin info kanallarında kullanılmak üzere videolar hazırladık. Dolayısıyla her kanaldan misafirlerimize ulaşmaya çalışacağız.SEZON AÇILIŞI PERGE'DE YAPILACAK

2018 turizm sezonunun Perge'de açılmasına ilişkin bir karar aldık. Mayıs ayının ilk haftasında tüm Türkiye turizm sektörünün katılacağı Perge'deki kokteylle sezonu açacağız. İlk lansmanımızı da burada yapacağız.

TÜREL: BELEDİYE OLARAK GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ

2018'in Perge Yılı ilan edilmesi konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığının tam desteği olduğunu belirten Menderes Türel ise, Vailik önderliğinde hayata geçen projenin sektör tarafından da sahiplenildiğine dikkat çekti.

Belediye olarak turizme tüm desteği verdiklerini ifade eden Türel, İstanbul'da yaptıkları eken rezervasyon kampanyasının başarıyla sonuçlandığını söyledi. Perge'nin tanıtımlası adına belediye olarak gerekli desteği vereceklerini ifade eden Menderes Türel, her yıl Antalya'nın farklı bir değerinin öne çıkartılacağını ifade etti.

KARALOĞLU: ETE-KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ BİR PROJE

Toplantıda konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, turizmi 12 aya yayma ve pazarları çeşitlendirme noktasında Perge Yılı'nın ete kemiğe bürünmüş bir proje olduğunu söyledi.

Antalya'nın benzersiz bir kent olduğunu ancak Perge gibi değerlerin iyi kullanılamadığını kaydeden Karaloğlu, Perge gibi yerleri ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına bakıldığında bir problemin olduğunun görüldüğünü belirtti.

2018'in Perge Yılı ilan edilmesi konusunda sektörün büyük destek verdiğini aktaran Vali Karaloğlu, ''Antalya'ya gelen misafirlere Perge'yi ziyaret ettirme gibi bir amacımız var. Yıl sonunda ne kadar başarılı oluruz, onu göreceğiz. Ama bizim yola çıkarken koyduğumuz hedef her üç turistten birinin Perge'yi ziyaret etmesini sağlamak.'' dedi.


 

 Bu Haber 11.04.2018 - 12:32:15 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.