Anex Tour ve Muzenidis Travel'a siber saldırı

Anex Tour ve Muzenidis Travel'a siber saldırı
Ukrayna'da başlayan siber saldırılarda dünyanın farklı ülkelerinden pek çok şirketin de etkilendiği belirtiliyor.TurizmGüncel - Dış Haberler

Rus basınında yer alan bilgilere göre, Ukrayna'ya dönük siber saldırıdan çok sayıda şirket de nasibini aldı. Edinilen bilgiye göre, online rezervasyon sistemi Mouzenidis Travel ve Anex Tour da saldırıdan nasibini aldı.

Rus basınına konuşan Muzenidis Travel Genel Müdürü Alexander Tsandekidi, şirketlerinin siber saldırıya uğradığına ilişkin bilgileri doğruladı.

''LOKAL BİLGİSAYARA SIZIP GERİ ÖDEME İSTEDİLER''

Tsandekidi'nin verdiği bilgilere göre, ilk etapta şirketşn online rezervasyon sistemine saldıran hackerlar, daha sonra lokal bilgisayarlara sızarak sistemden geri ödeme talep etti. Farklı yerlerde depolandığı için müşteri bilgilerinin çalınmadığını kaydeden Alexander Tsandekidi, saldırıdan dolayı turistlerin hareket ve dönüş zamanlarının etkilenmediğini de sözlerine ekledi.

ANEX TOUR: NE WEB SİTEMİZ NE TELEFONUMUZ NE DE BİLGİSAYARLARIMIZ ÇALIŞIYOR

Saldırıdan payını alan bir diğer turizm şirketi ise Anex Tour oldu. Konu ile ilgili bilgi veren Anex Tour'un PR'dan sorumlu müdür yardımcısı Yana Muromova, ''İlk etapta sistemde küçük aksaklıklar çıktı. Sonrasında ise zirveye ulaştı ve sistem tamamen çktü. Olası büyük zararlardan kaçınmak adına online sistemi devre dışı bıraktık. Şu anda ne web sitemiz ne telefonlarımız ne de bilgisayarlarımız çalışıyor. Kesin olarak bir şey diyemiyorum ama büyük ihtimalle bir siber saldırı ile karşı karşıyayız.'' dedi.


Bu Haber 28.06.2017 - 09:13:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.