ANEX, Pegas ve Coral'a 300 milyon dolar kredi desteği geliyor

ANEX, Pegas ve Coral'a 300 milyon dolar kredi desteği geliyor

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyon nedeniyle Rus sivil havacılığına getirilen ambargolar nedeniyle zor durumda kalan Türk tur operatörlerine kredi desteği verileceği belirtildi.


Rus sivil havacılığına getirilen ambargolar nedeniyle zor durumda kalan Rusya'daki Türk tur operatörlerine KGF destekli 300 milyon dolar kredi sağlanacağı belirtiliyor.

Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre, yaptırımlar nedeniyle Türk turizm sektörünün yaşadığı sorunları aşmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti.

300 milyon dolarlık kredi

Bu kapsamda Rusya'dan Türkiye'ye turist getiren, ANEX, Pegas ve Coral gibi şirketler başta olmak üzere Rusya merkezli Türk tur operatörlerine Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle kredi desteği sağlanacak. Toplam 300 milyon dolarlık kredi paketiyle zor durumda kalan bu operatörlere destek verilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı-, Kredi Garanti Fonu ve bankaların çalıştığı destek paketinin mayısın ilk haftası açıklanması bekleniyor.

THY'den 3 tur operatörüne 1,5 milyon blok koltuk

ANEX Tour, Pegas Tourisitk ve Coral Travel, daha önce Türk Hava Yolları ile blok koltuk anlaşması yapmıştı. Bu üç şirket, Moskova merkezli uçuşlar için Rusya uçuşlarına yeniden başlayan Pegasus Hava Yolları ile de benzer bir anlaşma yaptı. THY'nin bu üç tur operatörüne 1,5 milyon koltuk sağlayacağı daha önce haberlere yansımıştı.Bu Haber 09.04.2022 - 10:54:18 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Esnaf

    sami 09.04.2022 - 10:23

    Avrupali turist zaten geliyor. Ayrica bu sirketlerin ozelligi ne ki bu kadar destek veriliyor ???? esnafa gelince 3 kurus kredi yok !!!!! ne yani bu sirketlerin sahipleri daha cok yat kat alsin diye kurtarma operasyonumu ???

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.