Alpaslan Ünsal Polonya’dan Kapadokya’ya turist getirecek

Alpaslan Ünsal Polonya’dan Kapadokya’ya turist getirecek

Polonya merkezli olarak faaliyet gösteren Alpaslan Ünsal’ın sahibi olduğu Jet Travel, Pegasus Havayolları ile 13 ve 14 Eylül 2023 tarihinden itibaren Varşova ve Krakov’dan Ankara’ya direkt direkt uçuş başlatacak. Şirket, hazırladığı 3 gece 4 günlük program ile Polonyalıları Kapadokya’ya taşıyacak.


“Çok büyük bir potansiyel var”

"Polonya’da Kapadokya’ya gelmek isteyen çok büyük bir potansiyel olduğunu belirten Alpaslan Ünsal “Bugüne kadar Kapadokya’ya direkt uçuş yoktu. Pegasus haftada bir Varşova dan Ankara’ya direkt uçuş koydu. Pegasus Hava Yolları, yetkilileri ile yaptığım görüşmede haftada iki kez olursa paket olarak blok alacağımı söyledim çünkü iki gün haftada olursa üç ve dört gün Kapadokya ya paket hazırlama şansımız çok daha iyi olacaktı. Bu şekilde Kapadokya’ya en yakın uçuş Polonya Ankara arasında oluyor. Oradan da Kapadokya 2 saat 40 dakika sürüyor. Varşova ve Krakov şehrinden garantili blok aldık. Paketleri hazırladık Polonya’daki tur operatörlerine sunduk. 13 Eylül itibarı ile Varşova’dan, 14 Eylül itibari ile de Krakov’dan ilk grupları Kapadokya ya getirmiş olacağız. Daha önce Kapadokya’ya gelmek isteyen Polonyalılar ya İstanbul'dan ya da Antalya’dan gelmek zorunda kalıyorlardı. Antalya’dan da 8 buçuk saat sürüyordu. Misafirlerimiz oldukça zorlanıyorlardı." diye konuştu.

Yeni yüzyılın alternatif turizmi dinamik paketleme sistemi!

Jet Travel olarak kurulma nedenlerini ve yaptıkları çalışmaları da özetleyen Alpaslan Ünsal, "Daha önce ki tecrübelerimizle uzun süre çeşitli firmalarda görev aldığımız ve iyi bildiğimiz Polonya pazarında Jet Travel olarak çalışmalara başladık. Firmamız MICE toplantı, online uçak bileti ve tur işleri yapıyor. Piyasada birçok uçağın olduğunu biliyorduk. Tur operatörleri mecburen kapasiteleri üzerinde uçakları alıyorlar. Ellerinde boş koltuklar kalıyor ve satamıyorlar. Bu durumda telefonla da birbirlerine ulaşamıyorlardı. İşte bu durumda biz devreye girdik. Yeni bir yazılım ile tur operatörlerinin buluştuğu bir ortam oluşturduk. Tur operatörlerinin verdikleri uçak biletlerini biz sisteme giriyoruz sistemden online bizden fiyatları çekiyorlar. Yeni yüzyılın alternatif turizmi dinamik paketleme sistemi. Yani risk olmadan, pooling denilen sistemle, yatak bankasından yatağı uçak bankasından uçağı alıyor transferi ekleyip satıyorsunuz. Bu şekilde hem ürün çeşitliliği hem uçuş alternatifi artıyor. Bu konuda SunExpress ile entegrasyon yaptık. Almanya’nın en büyüğü AirTuerk ile entegrasyon yapıyoruz. Dolayısıyla Polonya’da tüm uçaklar bizim sistemimizde olacak. Tur operatörleri kendi boş koltuklarını ekliyorlar. Ciddi anlamda bir ivme kazandık, iyi gidiyor. Bunun yanında da MICE toplantı grupları yapıyoruz iyi de bir talep alıyoruz. İlk sezona göre iyi bir gelişme yaptık, gelişerek devam ediyoruz." diye konuştu.Bu Haber 10.08.2023 - 10:07:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.