Almanya'dan test zorunluluğunu genişletme kararı

Almanya'dan test zorunluluğunu genişletme kararı
Almanya, daha önce risk bölgeleri ile sınırlı olan negatif zorunluluğunu her ülkeyi kapsayacak şekilde genişletiyor.

Daha önce sadece 'yüksek riskli' ülkelerle mutant virüs görülen ülkelerden gelen yolculardan negatif PCR testi ibraz etmelerini isteyen Almanya, söz konusu uygulamayı tüm yolcular ve tüm ülkeler olarak genişletiyor.

Pazar günü başlıyor

Yeni düzenlemeye göre, 28 Mart Pazar gününden itibaren hava yoluyla Almanya'ya giden tüm yolcular ellerinde negatif PCR testi bulundurmak zorunda. Uçuş öncesi test sonucunun negatif olduğunu ibraz edemeyen kişilerin ise Almanya'ya yolculuk yapmasına izin verilmeyecek.

Şimdiye kadar yüksek riskli ve mutant virüs görülen ülkeler için uygulanıyordu

DW Türkçe'de yer alan habere göre Almanya, şimdiye kadar sadece enfeksiyon sayıları yüksek olan veya mutant virüs görülen ülkelerden gelen yolcular için negatif PCR testini şart koşuyordu.

Diğer kurallar da devam ediyor

Güncellenen yönetmelikte test zorunluluğunun genişletilmesi, "uçuş öncesi testin enfekte kişilerin seyahat etmesi ve bu sırada uçaktaki diğer kişilere virüs bulaştırması, dolayısıyla Almanya'ya da yeni ek vakalar gelmesi riskini azaltacağı" şeklinde açıklanıyor.

Testin yanı sıra uçuşlarda maske, fiziksel mesafe ve hijyen zorunluluğu devam edecek.

Paskalya'da tatil tartışmaları

Almanya'da test zorunluluğu, Paskalya döneminde İspanya'nın tatil adası Mallorca'ya gidilip gidilmeyeceği tartışmaları sonrasına genişletildi. Alman hükümeti, vaka sayılarının azalması nedeniyle Mallorca'yı risk bölgesi listesinden çıkarmış ve bunun üzerine havayolu şirketleri yoğun talep nedeniyle Mallorca'ya uçuşlarını genişletmişti.Bu Haber 27.03.2021 - 11:14:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.