Almanya turizm sektörünün gözü bu toplantıda

Almanya turizm sektörünün gözü bu toplantıda
Almanya'da seyahat acentelerinin ve tur operatörlerinin gözü açıklanması beklenen 'kurtarma paketi'n kilitlenmişken, Alman Federal Meclisi'nin Turizm Komisyonu 13 Mayıs'da toplanıyor. Toplantının yapılcağı gün, yine Almanya genelinde eylem çağrısı yapıldı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'daki seyahat acentelerinin ve tur operatörlerinin gözü 13 Mayıs'ta yapılacak Alman Federal Meclisi Turizm Komisyonu toplantısında. Almanya'da güçlü bir lobi olan seyahat sektörü, bir süredir seyahat şirketlerinin devlet tarafından kurtarılması için acenteleri öne çıkararak hükümet üzerinde baskı kuruyordu.

Kurtarma fonu ve paket tur yönetmeliği ele alınacak

13 Mayıs saat 15.00'te yapılacak Turizm Komisyonu toplantısında 6 ana gündemin bulunduğu belirtildi. Bu gündemlerden biricisinin ''Koronavirüs salgını nedeniyle turizm sektörünün içine bulunduğu duruma ilişkin Federal Hükümet rapor'', ikincisinin ise ''Federal Hükümet tarafından seyahat endüstrisi için bir kurtarma fonu oluşturulması'' olduğu belirtilirken, masadaki bir diğer konunun ise paket tur yönetmeliğindeki iflas korumasına ilişkin rapor olacağı öğrenildi.

Acenteler yine eylem yapacak

Alman Federal Meclisi'nin seyahat sektörünün durumu ele alıp bir kurtarma paketini görüşeceği aynı gün, seyahat acenteleri de Almanya genelinde bir kere daha sokağa çıkacak. Üçüncü kez sokağa çıkacak olan acenteler, üçüncü kez hükümetin dikkatini çekmeye çalışacak.Bu Haber 11.05.2020 - 09:24:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.