Almanya turizm pazarında beklentiler düşmeye devam ediyor

Almanya turizm pazarında beklentiler düşmeye devam ediyor

Almanya seyahat pazarında beklenti ağustos ayında da kötüleşmeye devam etti.


Turizm Güncel Dış - Haberler

Dr. Fried & Partner'in Satış İklimi Endeksine göre, Almanya seyahata pazarındaki iş durumu ve geleceğe ilişkin beklentiler ağustos ayında temmuz ayının da gerisine düştü. Verilere göre, temmuz ayında yüzde 55 civarında olan 'mevcut durum iyi' diyen online ve klasik acentelerin oranı ağustos ayında 3'te 1'e geriledi.

Önümüzdeki 6 ayda işler büyür diyenlerin oranı düşüyor

Durumun kötü, olduğunu belirten acentelerin oranı ise temmuz ayında kıyasla iki kat artarak yüzde 14'e ulaştı. Yüzde 53'lük kesim ise mevcut durumu 'tatmin edici' olarak nitelendirdi.

Alman seyahat acentelerinin geleceği ilişkin beklentilerinde de düşüş kaydedildi. Buna göre, temmuz ayında yüzde 49,1 olan "Önümüzdeki 6 ay için seyahat hizmetlerine dönük talep artar" diyenlerin oranı ağustos ayında yüzde 26,4'e geriledi. Seyahat acentelerin yüzde 53'ü önümüzdeki 6 ay içinde talebin sabit kalacağını, yüzde 20,7'si ise yükseleceğini düşünüyor.

Gelirlere ilişkin beklenti de kötüleşiyor

Gelirler söz konusu olduğunda da seyahat acenteleri benzer beklentiler içinde. Temmuz ayında yüzde 47 olan "Gelirlerde artış bekliyorum" diyen acentelerin oranı ağustos ayında yüzde 29,2'ye gerilerken, "Sabit kalır" diyenlerin oranı yüzde 49'dan yüzde 44'e geriledi. "Daha da kötü olur" diyenlerin oranı ise yüzde 14,2'den yüzde 27'ye yükseldi.Bu Haber 18.08.2022 - 11:52:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.