Almanya seyahatlerinde test artı karantina dönemi

Almanya seyahatlerinde test artı karantina dönemi
Almanya seyahat kısıtlamalarını daha da sıkılaştırıyor, ülkeye girişler için yeni kurallar getirildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'ya girişlerde bundan böyle negatif PCR testi zorunlu hale getirildi. 11 Ocak itibariyle başlayan uygulamaya göre, Alman hükümetinin 'riskli' ilan ettiği ülkelerden gelenler, yanlarında en az 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi bulundurmak zorunda. Bunu yapamayanlar, girişten hemen sonra testlerini yaptırarak ilgili birimlere ulaştıracak.

Test + karantina

Ancak negatif PCR testi sunmak yolcuları karantinadan kurtarmıyor. Yeni düzenlemeye göre, 'riskli' ülkelerden Almanya'ya gidenler yanlarında negatif PCR testi bulundursalar dahi yine 10 gün karantinada kalacaklar. Ancak, karantinanın beşinci gününde negatif test sonucu bildirmeleri durumunda karantinadan çıkabilecekler.

Almanya’ya giriş yapan herkes Einreiseanmeldung.de'ye kayıt yapacak

Öte taraftan, 'yüksek riskli' olarak sınıflandırılan ülke ve bölgelerden Almanya'ya gidenler, karantina kurallarına uyup uymadıklarının takibi için 'Einreiseanmeldung.de'ye kayıt yapmak zorundalar. Alman sağlık otoritesi Robert Koch Enstitüsü tarafından hazırlanan risk haritasında, sadece Almanya'nın seyahat uyarısı yaptığı ülkeler değil, aynı zamanda son 7 günde vaka sayısı 100 binde 50'yi aşan tüm ülke ve bölgeler de gösteriliyor.

Yüksek riskli ülkelerle yeni varyantın görüldüğü ülkeler

Sıkı düzenlemeler özellikle yüksek riskli ülkelerden yapılan girişler için geçerli olacak. Bunlar, Covid-19 vaka sayılarının yüksek olduğu ülkelerle Covid-19'un mutasyonlu varyantının yaygın olarak görüldüğü ülkeler. Şu anda sadece 3 ülke Covid-19'un mutasyonlu varyantının bulunduğu ülkeler listesinde. Bunlar İngiltere, İrlanda ve Güney Afrika.Bu Haber 15.01.2021 - 17:28:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.