Almanya pazarında son dakika tatilleriyle ilgili kötü haber

Almanya pazarında son dakika tatilleriyle ilgili kötü haber

Almanya turizm pazarında eskideki uygun fiyatlı son dakika tatil seçeneğinin bulunmadığı belirtiliyor.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Almanya turizm pazarında son dakikada uygun fiyatlı tatil bulmanın eskisi kadar kolay olmadığı belirtiliyor.

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yer alan habere göre ancak destinasyon, otel ve uçuş saatleri konusunda esnek olan misafirlerin kimi uygun fiyatlı seçenekleri bulması mümkün olabiliyor.

Tur operatörü Alltours, son birkaç haftadır çok yüksekte seyreden fiyatların düşmeye başladığını bu sayede müşterilere cazip fiyatlar sunabildiklerini açıkladı. Şirket ayrıca Antalya, Mayorka ve Kanarya Adaları gibi popüler bölgelere uçuş kotalarının bir kez daha önemli ölçüde artırıldığını kaydetti.

Koltuk arzı sorunu nedeniyle uygun fiyatlı son dakika seçeneği zor

Münih merkezli tur operatörü FTI özellikle son iki haftada tatil talebinde önemli bir artış yaşandığını belirtti. Bu artışın öngörülmesinden dolayı otel kontenjanlarının önceden artırıldığını kaydeden şirket ancak yüksek seyahat olduğu dönemlerde uçuş bağlantıları konusunda sıkıntı yaşanabileceğine dikkat çekti. Gelinen noktada yaşanan koltuk arzı sıkıntısı nedeniyle uygun son dakika fiyatları oluşturmanın zor olacağının altını çizdi.

Seyahat zamanı ve destinasyon konusunda esnek olanların yine de uygun fiyatlı tatil seçenekleri bulabileceğini belirtilen FTI CEO'su Ralph Schiller "Türkiye, Mısır ve Tunus destinasyonlarında fırsatlar olabileceğine işaret etti. 

Daha az seçenek, daha az ‘uygun’ fiyat

Almanya'nın en büyük tur operatörü TUI de son dakika tekliflerinin bu yıl daha az seçenek ve 'daha az uygun fiyatlarla' mevcut olacağını bildirdi.  TUI'ye en fazla uygun fiyatlı son dakika seçeneği Yunanistan-Korfu, İspanya ana karası, Kanarya Adaları, Polonya'nın Baltık kıyıları, Arnavutluk ve Fas destinasyonlarında olacak.Bu Haber 02.06.2023 - 14:09:17 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.