Almanya'da rezervasyon artışı mart ayında da devam etti

Almanya'da rezervasyon artışı mart ayında da devam etti
Ocak ayında yüzde 17, şubat ayında ise yüzde 6 oranında artan Almanya'daki tatil satışları mart ayında da artmaya devam etti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Araştırma şirketi GfK'nin verilerine göre, mart ayında Almanya'daki tatil satışları bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 10 oranında arttı.Mart ayında tatil satışlarından elde edilen gelirlerde ise yüzde 7 artış kaydedildiği belirtilen araştırmada, mart ve nisan aylarında kış satışlarına olan talepte de artış olduğuna dikkat çekildi. Söz konusu araştırma, 2 bin seyahat acentesi temsilcisi ile yapıldı.

Mart sonu itibariyle kümülatif satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış olduğu belirtilen raporda, rezervasyon artışlarının normal seyinde devam ettiği ifade edildi. Son iki aydaki rezervasyon artışlarında, klasik acente satışlarından çok online satışların ol oynadığı da raporda yer alan bilgiler arasında.

GFK'nin araştırmasında dikkat çeken bir diğer nokta ise mayıs ayına dönük satışlar. Araştırmada elde edilen verilere göre, acentelerin toplam satışlarında mayıs ayı satışları neredeyse yüzde 20'lik bir orana ulaştı. Bu aya dönük satışlardaki gelir artışı ise yüzde 39 olarak açıklandı.

Mart ayında yapılan satışların yüzde 69'luk kısmı ise mayıs-ekim arasındaki dönemi kapsıyor.Bu Haber 18.04.2018 - 15:14:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.