Almanya'da mayıs ayının kazananları belli oldu, Antalya ne durumda?

Almanya'da mayıs ayının kazananları belli oldu, Antalya ne durumda?
En çok paket tur stılan destinasyonların Almanya'daki mayıs ayı performansı belli oldu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Alman iş ve turizm dergisi fvw'da yer alan habere göre, mayıs ayında Almanya paket tur pazarında en büyük artışı Mısır'ın Hurghada bölgesi yakalarken, Antalya mütevazı bi büyüme gösterdi. İspanya'nın bu pazardaki kan kaybı ise sürüyor.Açıklanan verilere göre, mayıs Almanya paket tur pazarında en güçlü büyümeyi Mısır'ın Hurghada bölgesi elde etti. Bu ayda Almanya'dan Hurghada'ya yapılan paket tur satışları yüzde 65 arttı. Hurghada, Almanya pazarında nisan ayında satışlarını ikiye katlamış, mart ve şubat aylarında da yüksek çift haneli artışlar kaydetmişti.

ANTALYA DÜŞÜK BİR BÜYÜME GÖSTERDİ

Antalya ise mayısta Almanya pazarında mütevazı bi büyüme gösterdi. Almanya paket tur pazarında nisanda yüzde 77, martta ise yüzde 88 artış kaydetmişti. Mayısta Antalya, yüzde 30'luk payla Almanya'da en çok paket tur satılan destinasyon oldu.

İSPANYA KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Öte taraftan İspanya'ya dönük paket tur satışlarındaki düşüş devam ediyor. Mayıs ayında Almanya'da yapılan toplam paket tur satışlarının yüzde 23'ünü alan Palma, mayısta yüzde 9 kan kaybetti. Mayısta  Fuerteventura satışları yüzde 9, Las Palmas satışları yüzde 19 ve Güney Tenerife  satışları yüzde 1 düştü.

YUNANİSTAN VERİLERİ KARMAŞIK

Mayıs ayında Yunanistan ise Almanya pazarında karışık bir performans gösterdi. Bu ayda, Girit satışları yüzde 5 düşerken, Rodos satışları sabit kaldı. Nisan ayında yüzde 21 artan Kos satışlarınde mayıs ayı artışı ise yüzde 7 oldu.

Mayıs ayında, Bulgaristan'ın tatil bölgesi Varna'ya dönük paket tur satışları ise yüzde 1 oranında artış gösterdi.

MAYIS AYININ KAZANANI MISIR

Mayıs ayında Almanya pazarının kazananı ise Mısır oldu. Hurghada'ya dönük paket tur satışları yüzde 65 oranında artarken, satışlardaki online acente ağırlığı dikkat çekti. Buna göre, Hurghada'ya yapılan online satışlarda yüzde 91, acente satışlarında ise yüzde 29 artış kaydedildi.


Bu Haber 12.06.2018 - 13:56:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.