Almanya'da ağustos ayı sürprizi: Yüzde 24'lük artış var

Almanya'da ağustos ayı sürprizi: Yüzde 24'lük artış var
2014 yılına hızlı bir rezervasyon artışıyla girilen Almanya’da, mart ayıyla birlikte yavaşlama sürecine girildi. Mayıs ve temmuz aylarına yönelik rezervasyonlar düşerken, ağustos ayı satışlarındaki yüzde 23,9'luk artış dikkat çekti.

 
TurizmGüncel

Alman iş ve turizm dergisi fvw’da yer alan habere göre, mart ayında tatil satışlarında yalnızca yüzde 2’lik bir artış kaydedildi. GfK’nin 1200 acenteyi kapsayan araştırmasına göre, söz konusu yavaşlamaya rağmen, satışların 3 aylık ortalaması geçen yılın aynı döneminin yüzde 6 üzerinde. Ocak ve şubat aylarındaki yüksek artışlar ise Almanların bu yıl tatillerini daha erken almalarına bağlandı. Almanya’nın 16 eyaletinde okul tatillerinin büyük oranda ağustos ayına sıkıştırılmasının, erken alımları beraberinde getirdiği düşünülüyor.
 
Almanya’da mayıs ayına yönelik rezervasyonların geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5 gerilediği, ancak haziran satışlarında yüzde 13,5’lik artış olduğu ifade edildi. Temmuz satışlarında ise, Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’ndan dolayı, yüzde 7,2 düşüş olduğu belirtildi.
 
Mayıs ve temmuz aylarındaki düşüşün aksine, Almanya’da ağustos ayına yönelik satışlarda çok güçlü bir artış olduğu belirtiliyor. Buna göre, ağustos ayına dönük satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23,9 artmış durumda. Eylül satışlarında yüzde 7,2 ve ekim satışlarında yüzde 11,1’lik artışlar olduğu da haberde yer alan bilgiler arasında.  
 


Bu Haber 30.04.2014 - 12:12:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.