Alman turist yönünü Kanarya Adalarına çevirdi

Alman turist yönünü Kanarya Adalarına çevirdi
Almanya'nın 'yüksek riskli bölge' listesinen çıkarılan İspanya'nın Kanarya Adaları, Alman tatilcilerin odağında.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'nın 'yüksek riskli bölge' kategorisinden çıkarılan Kanarya Adaları, uzak mesafe destinasyonlarda tatil yapmanın henüz mümkün olmaması nedeniyle, sonbahar ve kış tatilleri için Alman tatilcilerden yüksek talep görüyor. Almanya'dan bu destinasyona dönük önemli bir uçuş kapasitesi de olduğu kaydediliyor.

Kış döneminin en iyi seyahat noktası olacak

Almanya'nın aldığı yeni karar gereği, İspanya'dan Almanya'ya dönenler artık Almanya'da karantinaya girmiyor. Böylelikle de çocuklar okullarında devamsız durumuna düşmüyor. Tur operatörü TUI, "Bu da aileler için başka bir itici güç oluyor. Kanarya Adalarına dönük talepte önemli bir arttış var. Kanarya Adalarının kış döneminin en iyi seyahat noktası olacağı şimdiden belli. Orta mesafeli rotadaki her iki müşterimizden biri Atlantik Adalarını tercih ediyor." açıklamasında bulundu.

An çok talep gören bölgeler

DER Touristik ise Kanarya Adalarında özellikle iki bölgenin yoğun talep aldığını belirtti: Fuerteventura ve La Palma.

TUI'nin satışlarında da liderliğin Fuerteventura'da olduğu, onu Gran Canaria ve Tenerife'in takip ettiği kaydedildi. Studiosus'da ise Gomera, La Palma ve El Hierro başı çekiyor.

Son dakika rezervasyonlar daha pahalı turlar

Pek gezgin pandemi nedeniyle tatillerinden vazgeçmek zorunda kaldı. Bu nedenle bastırılmış bir talep var insanlar daha fazla para harcamaya hazır. TUI'ye göre Alman tatilciler seyahatlerinde yüzde 25 daha fazla para harcıyor.

Harcama arttı, tatil süresi uzadı

Alman tatilciler daha fazla harcamakla kalmıyor, tatil süresini de uzatıyor. Bu nedenle 8-10 gün olan ortalama tatil süresi 10-14 güne çıktı. Misafirler daha iyi otellerin daha iyi odalarında kalıyor, ekstra yemek yiyor, deniz manzaralı odalara daha fazla para harcıyor.

DER Touristik yaz sezonunda aldığı her 3 rezervasyondan birinin, kış dönemine ise her dört rezervasyondan birinin Kanarya Adaları olduğunu belirtiyor. Şirkete göre, rezervasyonları belirleyen temel unsur hala dinamik olarak varolan pandemi.Bu Haber 17.09.2021 - 15:49:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.