Alman tur operatörü İstanbul'da ofis açma kararı aldı

Alman tur operatörü İstanbul'da ofis açma kararı aldı
Almanya'nın dördüncü büyük seyahat grubu FTI, Türkiye ve Mısır'da yeniden yapılanmaya gidiyor. Şirketin, El Guna ve İstanbul'da büyük ofisler açacağı bildirildi.


TuizmGüncel - Dış Haberler

FTI, Türkiye ve Mısır'da yeni yapılanmaya gidiyor. Söz konusu iki ülkede uçuş tedariği, yer hizmetleri, konaklama, satış, operasyon ve çağrı merkezleri bulunan FTI, bugüne kadar bazılarını merkezi olarak yürüttüğü bu servisleri yerelleştiriyor.''KALİFİYE PERSONEL BULMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR''

Münih'teki merkezinde tüm bu hizmetleri yürütecek kalifiye eleman bulmakta güçlük çeken FTI'ın şu anda 120 pozisyon için kalifiye eleman bulmakta sıkıntı yaşadığı kaydedildi. Bavyera eyaletinde bulunan turizm şirketlerinin; personele ödenen maaşlar konusunda bankalar, otomotiv şirketleri ve sigorta şirketleri ile rekabet edemediği ve bu nedenle personel bulmakta güçlük çektiği belirtiliyor.

GUNZ, ZORLUĞU FIRSATA ÇEVİRECEK

FTI CEO'su Dietmar Gunz'un, Almanya'daki bu güçlüğü fırsata çevirmek için düşük maliyetli lokasyonlarda ofisler açmaya karar verdiği açıklandı.

EL GUNA'DAKİ MERKEZ İÇİN 6.7 MİLYON DOLARLIK SÖZLEŞME

Bu amaçla FTI'ın destinasyon ve otel yönetim şirketi Meeting Point'in Mısır'ın El Guna bölgesinde açılacak merkez için 9 yıllığına 6.7 milyon euroluk bir kontrat imzaladığı açıklandı. Kiralanan merkezin, şirketin küçük hissedarı Samih Sawiris tarafından hayata geçirilen El Guna turizm bölgesine yakın bir mesafede olduğu bilgisi verildi.

200 civarında personelin görev yapacağı ofisin, 2019 yılının haziran ayında açılacağı kaydedildi.

İSTANBUL'DA DA OFİS AÇACAK

Öte taraftan FTI'ın yakında bir ofis de İstanbul'da açacağı bilgisi verildi. Grubun otel yönetimi dahil, tüm konaklama biriminin bu ofiste konuşlanacağı bildirildi.

KİMSE İŞİNİ KAYBETMEYECEK

Yeni yapılanmayla birlikte FTI'da kimsenin işini kaybetmeyeceğinin altı çizilirken, başta FTI, FTI, Big Xtra, 5 vor Flug, Windrose, LAL Sprachreisen olmak üzere grup bünyesindeki 120 iştirakte 7 bin 500 kişinin çalıştığı ifade edildi.


Bu Haber 29.06.2018 - 10:24:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.