Alman tur operatörü iddialı konuştu: Türkiye'de liderliği aldık!

Alman tur operatörü iddialı konuştu: Türkiye'de liderliği aldık!
Akdeniz destinasyonlarında bu yıl çift haneli müşteri ve ciro artışı kaydeden Almanya'nın dördüncü büyük tur operatörü FTI, 2018 sezonu için de kapasite artırıyor. Şirketin Genel Müdürü Dietmar Gunz, Türkiye'de lider tur operatörü olduklarını iddia etti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

2016-2017 mali döneminde konsolide grup cirosunu ortalama yüzde 8.4 oranında arttırarak 3 milyar euroya yükselten FTI, müşteri sayısını ise yüzde 26 oranında arttırarak 6 milyona yaklaştırmayı başardığını duyurdu.

''Bütün destinasyonlara dönük rezervasyonlarımız iyiydi'' diyen grubun genel müdürü Dietmar Gunz, ''Mısır, Fas, Tunus, İspanya, Balear Adaları, Kanarya Adaları, Kıbrıs ve Yunanistan büyük talep aldı.'' dedi.''TÜRKİYE'DE LİDER ALMAN TUR OPERATÖRÜYÜZ''

Bunun yanında FTI'ın Türkiye bazında da iyi bir yıl geçirdiğini kaydeden Dietmar Gunz, şirketlerinin şu anda Türkiye'ye en büyük paksı taşıyan tur operatörü olduğunu iddia etti.

''ALMAN AİLELER YENİDEN MISIR VE TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR''

FTI Grubu'nun müdürlerinden Ralph Schiller ise şirketin 2017-18 kış rezervasyonlarının da çok iyi gittiğini ifade etti. Rezervasyonların iyi gitmesinde fiyatın etkisine dikkat çeken Schiller, Alman ailelerin yeniden Mısır ve Türkiye'ye rezervasyon yapmaya başladığını açıkladı.

HAFTALIK 132 UÇUŞLA MISIR'A ODAKLANACAK

Alman iş ve turizm dergisi fvw, FTI'ın 2018 sezonunda haftalık 132 uçuşla yeniden Mısır'a konsantre olacağını yazdı. Haberde şirket yetkililerinin ''Mısır da tıpkı Mayorka ve Antalya gibi kolay ulaşılabilir bir destinasyon.'' açıklamasına da yer verildi.

BODRUM KAPASİTESİNİ ARTTIRDI

Öte taraftan FTI Grubu'nun Bodrum, Agadir ve Duba kapasitesini arttırdığı belirtiliyor.
Bu Haber 19.10.2017 - 14:38:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.