Alman tur operatörleri korona sonrası için yarışta

Alman tur operatörleri korona sonrası için yarışta

Alman hükümetinin iptal edilen turlar için iade yerine erteleme (kupon) uygulaması getirmesiyle elleri rahatlayan Alman tur operatörleri, farklı yönemlerlerle müşterisini konsolide etmeye çalışıyor.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Nisan ve mayıs ayı rezervasyonlarının gerçekleşme olanağının bulunmadığı Almanya'da, haziran-ağustos arasındaki yüksek sezon için de tamamen bir belirsizlik söz konusu. İptal edilen turlar için kupon uygulaması getirerek tur operatörlerinin elini rahatlatan Alman hükümeti, Almanlara mevcut rezervasyonlarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar, aynı fiyata, herhangi bir tarihe yeniden yapma imkanı sundu. Bu tarihe kadar rezervasyon yapmayan müşteriler, tur operatörlerinden paralarını alabilecek. Yani Almanların rezervasyon için yatırdığı paralar, 2021 yılının sonuna kadar tur operatörlerinin kasasında kalacak.

Alman tur operatörlerinin gelirlerini ve nakit akışını korumasını sağlayacak bu karar, henüz yürürlüğe girmiş değil. Çünkü iptal edilen seyahatlerin ücretinin 14 gün içinde iadesini öngören ysayla çelişen düzenlemenin, Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması gerekiyor.

Avrupa Komisyonu henüz onay vermemiş olsa da, Alman tur operatörleri, farklı satış ve pazarlama seçenekleriyle harekete geçti.

TUI’den 20-250 euro bonus

Pazar lideri TUI, kupon uygulamasına katılan misafirlerine rezervasyon başına ortalama 150 euro bonus öneriyor. Bu nedenle TUI'nin ertelenen turlarında, orijinal fiyata bağlı olarak, tur fiyatı 20 euro ile 250 euro arasında artıyor. Şirket bunun yanı sıra, haziran sonuna kadar rezervasyon yapan müşterilere 'TUI Sadakat Bonusu' programı kapsamına 100 euro indirim sunuyor.

DER Touristik’de seçenek daha net

DER Touristik ise müşterilerine 'ödemenizi geri alın veya kupon alın' diyerek net bir seçenek sunuyor. Kupon almayı kabul edenlere 50 euro bonus veren DER Touristik, bu uygulamayı ise 'müşterilerin duran parasının faizi'' olarak niteliyor.

FTI 200 euro bonus öneriyor

FTI ile bu konuda el yükselterek kupon almayı kabul eden müşterilerine 200 euro bonus teklif ediyor. Ancak bu bonuslar destinasyonlardaki geziler ve hizmetler için kullanılabilecek.

Alltours ve Schauinsland Reisen direkt para iadesi yapıyor

Alltours ve Schauinsland Reisen ise, iptal edilen turların bedelini müşterilerine ödeyerek tamamen farklı biz yol izliyor.Almanya'nın dördüncü büyük tur operatörü Alltours, şu ana kadar 17 Mart-30 Nisan atasındaki tüm iadeleri yapmış durumda.

Schauinsland Reisen de benzer şekilde, mart ve nisan aylarındaki tüm iptal edilen rezervasyonların parasını müşterilere ödüyor. Şirket, ''30 Nisan'a kadar iptal edilen turlarla ilgili çok hızlı hareket ediyoruz ve tüm müşterilere iadelerini eksiksiz yapıyoruz'' açıklamasında bulundu.Bu Haber 16.04.2020 - 18:04:55 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.