Alman tur operatörleri haziran tatillerini de iptal etmeye başladı

Alman tur operatörleri haziran tatillerini de iptal etmeye başladı

Almanya'nın küresel seyahat uyarısını 14 Haziran'a kadar uzatmasının adından, tur operatörleri haziran turlarını da iptal etmeye başladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya hükümetinin uluslararası seyahat uyarısını 14 Haziran'a kadar uzatmasının ardından, tur operatörleri haziran turlarını iptal etmeye başladı. Şirketlerin umudu ise, satışların kısa süre içinde yeniden başlaması. Açıklanan yeni tarih, bazı federal eyaletlerde bahar tatilinin sonuna, bazılarına ise yaz tatilinin başlangıcına denk geliyor.

Haziran ortasında bir karar vermek zorundayız

Şu anda yurt dışına seyahat eden bir Alman vatandaşının planladığı şekilde ülkesine dönüp dönemeyeceğinin bilinmediğine işaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ''Uluslararası uçuşlar durmuş, çok sayıda ülkenin sınırları kapatılmış ve bazı destinasyonlarda olağanüstü hal ilan edilmiş durumda. Haziran ortasında Avrupa ülkeleriyle oturup konuştuktan sonra, yaz tatillerinin nasıl olması gerektiğine, yaz tatili yapmanın mümkün olup olmadığına karar vermek zorundayız. Ülkelerdeki duruma bağlı olarak ayrım yapmak, belki de sadece belli ülkeler arasında uçuşa izin vermek durumunda kalacağız.'' dedi.

Tur operatörleri haziran tatillerini iptal etmeye başladı

Alman hükümetinin seyahat uyarısını 14 Haziran'a kadar uzatmasının ardından, Alman tur operatörleri de bu tarihe kadarki operasyonları iptal etmeye başladı. Aralarında TUI Almanya, DER Touristik, Anex Tour ve onun yan şirketleri Bucher Reisen ve Öger Tours, Aida Cruises, turları iptal etmeye başladı. Önümüzdeki birkaç gün içinde, bu şirketlere FTI, Alltours ve Schauinsland Reisen'in de dahil olması bekleniyor.Bu Haber 30.04.2020 - 19:01:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.