Alman tur operatörleri 200 bin yolcu için seferber oldu

Alman tur operatörleri 200 bin yolcu için seferber oldu
Alman tur operatörleri ve hava yolu şirketleri, yurt dışında tatilde bulunan Alman turistleri ülkeye getirmek için mücadele ediyor.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Almanya tarihinin en büyük kurtarma operasyonu

Almanya'nı önde gelen tur operatörleri ve hava yolu şirketleri, yurt dışında tatilde olan 200 bin Almanya vatandaşını ülkeye getirmek için uçuşlar düzenliyor. Yapılan operasyonun, Almanya tarihinin en büyük 'geri getirme' operasyonu olduğu belirtiliyor. Şu ana kadar 100 bin civarında Alman'ın ülkeye getirildiği belirtiliyor.

100 bin yolcuyu getirdiler, 100 bin yolcu daha getirecekler

Alman hava yolu şirketlerinin ve tur operatörlerinin son 10 günde 100 bin yolcuyu Almanya'ya getirdiği, kalan kısmın getirilmesinin ise iki haftayı bulacağı ifade ediliyor. Alman hükümeti, yolcuların geri getirilmesi için 50 milyon euroluk bir kaynak oluşturmuş, tur operatörleri ve hava yolu şirketleriyle iş birliğine gitmişti.

TUI Almanya günde 40 uçuş yapıyor

TUI Almanya, Mısır, İspanya, Madeira ve Cape Verde'de bulunan yolcularını getirmek için günde ortalama 40 uçuş gerçekleştiriyor. Şirketin, 25 Mart'a kadar sadece Mısır ve İspanya'dan 260 uçuş gerçekleştirdiği öğrenildi. Ayrıca, TUI'nin bazı uçaklarının Alman hükümetinin kurtarma operasyonu için charter uçuşlar düzenlediği kaydedildi.

TUI Almanya Müdürü Marek Andryszak, ''TUI'nin tarihindeki en büyük getirme operasyonunu yapıyoruz. Şu ana kadar 350 uçuşla on binlerce Almanya vatandaşını evlerine getirdik.'' dedi.

FTI ve Schauinsland 62 bin yolcuyu geri getiriyor

FTI ise, 22 bini Mısır'da olmak üzere, yurt dışında bulunan 47 bin yolcusunu geri getirmek için özel uçuşlar düzenliyor, tarifeli ve charter uçuşları kullanıyor. Schauinsland Reisen ise şu ana kadar, Mısır, Türkiye ve İspanya'da bulunan 15 bin yolcusunu geri getirdi.

Condor ve Lufthansa’dan özel uçuşlar

Buna ilaveten, Condor ve Lufthansa da düzenledikleri uçuşlarla, paket tur yolcularını ve diğer yolcuları Almanya'ya döndürüyor. Şu ana kadar Condor, Karayipler, Fas, Mısır, ABD, Güney Afrika ve İspanya'da buluna 53 bin Alman vatandaşını 275 uçuşla ülkeye getirdi.

Lufthansa ise, düzenlediği 130 uçuşla 25 bin Alman vatandaşını ülkeye getirdi. Şirketin, önümüzdeki günlerde 100 uçuş daha düzenleyerek 20 bin civarına yolcuyu daha getireceği öğrenildi.Bu Haber 25.03.2020 - 14:59:55 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.