Alman seyahat acenteleri yaz satışlarından endişeli

Alman seyahat acenteleri yaz satışlarından endişeli
Almanya’da ocak ayında düşen tatil satışları şubat ayında toparlansa da, toplam satışlar yine de geçtiğimiz yılın altında kaldı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Araştırma şirketi Gfk tarafından açıklanan verilere göre, Almanya’da 2019 yaz sezonu tatil satışları şubat ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 1 oranında artış gösterdi.

Ancak aylık satışların kasım ayından beri 2018 satışlarının gerisinde olması sebebiyle, toplam satışlar hala geçtiğimiz yılın yüzde 1 oranında gerisinden gidiyor.

Gfk tarafından seyahat acentesi, tur operatörü ve online seyahat acentelerinin satış verilerinden derlenen araştırmaya göre, geçtiğimiz ay yapılan tatil satışlarının dörtte biri mayıs ve haziran ayına; dörtte biri ise temmuz ve ağustos aylarına dönük olarak gerçekleşti.

TEMMUZ VE AĞUSTOS GEÇEN YILIN GERİSİNDE

Temmuz ayına dönük satışların hala geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 1.9; ağustos ayı satışlarının ise bir önceki yılın ağustos ayına göre yüzde 1.6 geride olduğu görüldü. Talep artışının en yüksek olduğu ay ise yüzde 9.9 ile haziran ayı oldu.

ACENTELER ENDİŞELİ

Şubat satışlarındaki artış, son 3 ayı geçtiğimiz yılın gerisinde kapatan turizm şirketlerini rahatlatsa da, şubat ayının daha güçlü bir toparlanmanın habercisi olup olmadığını öngöremeyen acenteler hala endişeli.

KIŞ SATIŞLARINDA ARTIŞ

Şubat ayında 2019 kış satışlarında da yüzde 7 oranında artış yaşandığı, kış tatili talebindeki toplam artışın yüzde 4 olduğu görüldü.


Bu Haber 14.03.2019 - 18:03:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.