Alman gazete yazdı: Akdeniz’deki en ucuz destinasyon Türkiye

Alman gazete yazdı: Akdeniz’deki en ucuz destinasyon Türkiye

Akdeniz bölgesinde en pahalı destinasyonun Yunanistan, en ucuz destinasyonun da Türkiye olduğu belirtildi.


Akdeniz’deki tatil yerlerini maliyetlerine göre değerlendiren Alman gazetesi Handelsblatt, bölgede en pahalı destinasyonun Yunanistan, en ucuzunun da Türkiye olduğunu yazdı.

Türkiye Gazetesinin haberine göre, pandemi sebebiyle 2,5 senelik aradan sonra Avrupa’da bu sene turizm endüstrisinde büyük bir geri dönüş gerçekleştiği, çoğu yerde rezervasyonlarda beklentilerin aşıldığı vurgulanan yazıda, “Bazı destinasyonlarda, turizmde rekorlar kırılan 2019 senesindeki seviyelere ulaşılması bekleniyor. Ama bu sene tatilin bir bedeli var” ifadesi kullanıldı.

Artan maliyetler nedeniyle yükseelen fiyatlara rağmen Yunanistan’a büyük ilgi olduğu belirtilen yazıda Türkiye’yle ilgili olarak şu ifadelere yer verildi; “Türkiye'de tatiller nispeten ucuz, çünkü otel endüstrisindeki ek maliyetler hala düşük. Ek olarak, Ukrayna'daki savaş sebebiyle bu yıl ülkeye Ukrayna ve Rusya'dan gelecek turistlerin sayısında önemli ölçüde azalma olabilir. Antalya bölgesindeki her şey dahil oteller, odalarını diğer ülkelerden gelen tatilcilere daha düşük fiyatlarla verme zorluğuyla karşı karşıyalar. Ancak turistler, enflasyonun diğer hizmetleri daha pahalı hale getirdiğinin de farkında olmalılar."Bu Haber 21.06.2022 - 14:50:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.