Alman emekliler günlüğü 21 euroya kışı Türkiye’de geçirecek

Alman emekliler günlüğü 21 euroya kışı Türkiye’de geçirecek

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, doğalgaz faturasını ödeyemeyen emekli Almanların günlüğü 21 euroya kışı Antalya’da geçirebileceğini belirtti.


Turizmci Recep Yavuz, kendi bloğunda ilginç bir yazı kelem aldı.

Almanya’da geçtiğimiz yıla göre doğalgaz fiyatının yüzde 95, benzin fiyatının yüzde 35, elektrik fiyatının yüzde 15 ve yiyecek-içecek fiyatının yüzde 20 arttığını belirten Recep Yavuz, iki çocuklu bir Alman ailenin benzin, doğal gaz, elektrik ve yiyecek içecek için geçen yıldan 3461 euro daha fazla ödemek zorunda kalacağına dikkat çekti.

Avrupa’da 150 milyon emekli bulunduğunu ve bu kitlenin artan maliyetlerden kaçmak için fırsat beklediğini kaydeden Recep Yavuz, sıcak ülkelerdeki uzun konaklama paketlerine dikkat çekti. Bu anlamda Türkiye, İspanya, Portekiz, Tunus, Mısır, Tayland, Vietnam’ın öne çıktığını kaydeden Yavuz, yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

“Hepsinin artı ve eksileri olmakla birlikte sunulan ürün kalitesi ve fiyatlar karşılaştırıldığında Antalya fark atıyor. 3 yıldızdan, 5 yıldıza kadar otel alternatifleri, oda & kahvaltı veya her şey dahil seçenekleri, Avrupa’dan kolay ulaşım imkanı ve cezbedici fiyatlar Antalya’yı rakiplerine göre oldukça öne çıkarıyor.

Ab-in-den Urlaub tatil rezervasyon sitesi bu alternatifleri tatilcilerin beğenisine sunmuş. Buna göre Antalya 152 otel ve 56 geceleme imkânı ile en kapsamlı portföyü oluşturuyor. Kasım-Şubat dönemini kapsayan bu programda her bütçeye, her zevke uygun çok cazip oteller mevcut.

Kendimizi Avrupalı emekli yerine koyarak Antalya örneğinde bir kıyaslama yapalım:

Kumköy’deki 4 yıldızlı, tanınan, tercih edilen bir oteli örnek olarak alıyorum. Misafir, 15 Kasım 2022-10 Ocak 2023 tarihleri arasındaki 56 gecelemeli paket program için kişi başı 1209 € ödeyerek ve şu hizmetleri alıyor:

Almanya–Antalya Gidiş/dönüş uçak bileti

56 gece/57 gün her şey dahil konaklama (Kahvaltı-öğle yemeği-akşam yemeği- gün boyu snacks, günlük kahve & pasta sunumu ve bütün lokal içecekler)

Almanya’da Havalimanına tren bileti

Antalya havalimanı- otel arası transferler

Turistin günlük giderini bulmak için 1209 u 56 ya bölelim. Bir turistin günlük gideri, yemesi, içmesi, konaklaması dahil toplamda 21 € ya geliyor. Aynı dönemi evinde geçirirse 21 € ile -özellikle kış aylarında- günü kurtarması imkânsız. Ayrıca yağmurlu Berlin günlerinde vanaları kısıp, battaniyeye sarılarak kışın geçmesini beklemekten çok daha cazip değil mi bu? Güneş ve Denizde cabası…

Resim çok net ortada; bu kış evde kalmak Antalya’da tatil yapmaktan daha pahalı…

Antalya’nın sunduğu bu fırsatlar oteline ve sunulan hizmete göre değişiyor. 56 gün için 511 € ödeyebileceği 3 yıldızlı otel de, 9892 € ya ultra lüks 5 yıldızlı otel de mevcut. Emeklilerin gelirleri arasında farklar var. Emeklilerin gelirleri, çalışırken aldıkları maaş ile doğru orantılı. İşte bu yüzden her emekliye hitap eden 152 otellik alternatif çok önemli.”

YAZININ TAMAMI>>>Bu Haber 15.08.2022 - 21:50:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.