Alman Bild Gazetesi'nden 'Çocuklu aileler Türkiye'ye' çağrısı

Alman Bild Gazetesi'nden 'Çocuklu aileler Türkiye'ye' çağrısı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild’e ziyarette bulundu. Ziyaret sonrasında yapılan haberde, “Türkiye çocuklu Alman aileler için en iyi tercih. Türkiye’de Avrupa ülkelerine göre yüzde 40 daha ucuza tatil yapılabilir” denildi.


Son dönemlerde Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısı düşerken, hükümet, yerel yönetimler ve turizmciler yurtdışında oluşan ‘sorunlu ülke Türkiye’ algısını yıkmak için çalışmalarına devam ediyor. Hürriyet'in haberine göre, Türkiye’ye en çok turist gönderen yabancı ülke konumundaki Almanya’ya ziyarette bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Almanya’da gerçekleştirdiği tanıtım temasları kapsamında Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild’i ziyaret etti.

'ÇOCUKLU AİLELELER TÜRKİYE'YE' ÇAĞRISI

Ziyaretin ardından Bild gazetesinde yer alan haberde, özellikle deniz tatili planlayan çocuklu Alman ailelerin bu yıl rezervasyon yapma konusunda çok çekimser kaldıkları ve kararlarını son anda verecekleri tespitinde bulundu. Gazetenin haberinde, son anda karar vermek isteyen çocuklu aileler için İspanya ve Portekiz’de tatilin hem çok pahalı olduğunu hem de bu ülkelerde tam doluluk yaşandığı hatırlatıldı. 2 çocuklu bir ailenin aynı şartlarda Türkiye’de yüzde 40 daha ucuza tatil yapabileceği belirtilen haberde ‘Buradaki mükemmel fiyat ve hizmet oranı, başka bir destinasyonda bulunamaz’ ifadelerine yer verildi.

Türkiye’de yapılacak tatil konusunda Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinin görüşlerine de yer verilen haberde FTI tur operatörünün Ürün Müdürü Sven Schikarsky’nin şu sözleri aktarıldı:

“Çocuklu aileler için Türkiye’nin sunabildiği fiyat ve hizmet oranı, başka hiçbir ülke tarafından sunulamaz. Üstelik farklı konaklama çeşitlerindeki yüksek kalite seviyesi ve otellerde çocuklara sunulan animasyon, kreş ve bakım gibi altyapı da başkaları tarafından bu cazip fiyatlarla sunulamıyor.”

'TÜRKİYE AÇIĞI SON DAKİKA SATIŞLARIYLA KAPATACAK'

Antalya ve Türkiye’nin turizm açığını son dakika rezervasyonları ile dolduracağına işaret edilen haberde, “İspanya ve Portekiz gibi ülkelerdeki yatak kapasitesi dolmak üzere, bu olduğunda Türkiye satışları bir anda artacak” değerlendirmesi yapıldı.

TURİZMİN BAŞKENTİ

Başkan Menderes Türel, Bild Gazetesi’nin Berlin’deki Axel Springer Yayınevi binasını, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman ile birlikte ziyaret etti. Menderes Türel Bild Gazetesi Yayıncısı Kai Diekmann’ı Antalya’ya davet etti. Diekmann ziyaretinde Başkan Türel, Antalya’nın Türk turizminin başkenti olduğunu vurguladı. Başkan Türel, pek çok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan Antalya’nın bu yıl açılan EXPO 2016 Uluslararası Bahçe Sergisi’nin de büyük ilgi gördüğünü kaydetti. Antalya’ya her yıl 3 milyona yakın Alman turistin geldiğini belirten Başkan Türel, “Almanlar için Antalya vazgeçilmez bir turizm cenneti. Tarih, güneş, kum, deniz, güzel hava ve gezilecek yerlerimizin yanı sıra, tesislerimiz ile verdiğimiz hizmet de muhteşem. Almanlar sadece tatil için değil, sürekli yaşamak için de Antalya ve ilçelerini tercih ediyor. Binlerce Alman ev aldı, komşumuz oldu, huzurla ve keyifle Antalyamızda ve çevre ilçelerimizde yaşıyor” dedi.


Bu Haber 10.06.2016 - 09:26:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Tahsin 10.06.2016 - 06:17

    bu haber hangi tarihli Bild gazetesinde yayinlanmistir lütfen bildirir misiniz?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.