Alman acente zinciri Schmetterling kongresini İzmir’de yapacak

Alman acente zinciri Schmetterling kongresini İzmir’de yapacak

Schmetterling, yıllık kongresini 19-22 Ekim tarihleri arasında İzmir’de düzenliyor. "Gelecek Perspektifleri" teması ile gerçekleşecek etkinlikle Ege bölgesi; turizm, tarih, kültür ve sanat odaklı bir programla Almanya’da önemli bir tanıtım fırsatı yakalayacak.


Almanya’nın önde gelen turizm şirketlerinden Schmetterling, 2023 yıllık kongresini 19-22 Ekim tarihleri arasında İzmir'de düzenliyor.

Sunis Efes Royal Palace Resort&Spa’da gerçekleşecek kongre, üç gün boyunca Türkiye ve Almanya arasındaki turizm ilişkilerini geliştirecek etkinliklere sahne olacak.

Kongreye Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı’nın yanı sıra TUI, DER Touristik, Schauinsland, Bentour, Amadeus ve Giata başta olmak üzere Alman turizmin lider şirketlerinin yöneticileriyle birlikte 550 katılımcı bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da Efes Antik Kenti’nde düzenlenecek özel bir gecede konuşma yapacak.

Schmetterling Kongresi’nin açılışını Schmetterling CEO'ları Ömer Karaca ve Anya Müller-Eckert yapacak. “Gelecek Perspektifleri” temasıyla yapılacak kongrede, Almanya turizminin önemli isimleri yeni turizm sezonuna ilişkin öngörülerini paylaşacak ve yenilikçi çözümleri masaya yatıracak. Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) MICE Direktörü Esra Güler, Schauinsland-Reisen Satış Müdürü Detlef Schroer ve DHBW Ravensburg Üniversitesi'nden Prof. Dr. Alexander Dingeldey birer sunum gerçekleştirecek.

Öte yandan otelde kurulacak 60’tan fazla stantla bir turizm fuarı da gerçekleşerek Almanya ve Türkiye arasındaki turizm ilişkilerinde yeni bağlantılar kurma ve sektör temsilcileri için fikir alışverişinde bulunma için önemli bir zemin sağlayacak.

Efes Antik Tiyatrosu`nda “Bergama Oratoryosu”

Turizm, tarih, kültür ve sanat odaklı bir program gerçekleştireceklerini söyleyen Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) Turizm Grubu Başkanı Mücella Kantaroğlu, katılımcıların bir sanat etkinliği de izleyeceklerini belirtti.  Gülümden Alev Karaman`ın yazdığı, Tolga Taviş’in bestelediği, Tiyatro Sanatçısı Haydar Zorlu´nun Almanca’ya çevirdiği ve Almanca anlatıcıyı sunacağı “Bergama Oratoryosu”, Efes Antik Tiyatrosu`nda Almanca dünya prömiyerini bu etkinlikle yaşayacak! Ardından katılımcılarla Efes Antik Kenti’nin liman caddesinde gala gecesi gerçekleştirilecek. Bu özel geceye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katılarak bir konuşma yapacak.

550 katılımcıya Ege turizmi

Schmetterling International CEO’su Ömer Karaca, etkinliğe 550 katılımcı beklediklerini bildirdi. ’’Ege bölgesi birbirinden güzel koyları, plajları,  zengin tarihi, kültürü, sanatı ve gastronomisiyle eşsiz bir turizm destinasyonu. Ege’yi Almanya’dan gelen iş ortaklarımıza tüm detaylarıyla tanıtmak istiyoruz” diyen Karaca şunları ifade ediyor:

Türkiye-Almanya turizm ilişkilerinde önemli bir destek

‘’SunExpress, Schauinsland Reisen ve Sunis Efes Royal Palace Resort&Spa olmak üzere üç ana sponsor tarafından desteklenen etkinliğimiz, Alman ve Türk turizm endüstrisinden çok önemli konuklara ev sahipliği yapacak. Almanya turizm şirketlerinin yöneticileri ile birlikte Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig’i ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağız. Onur konuğumuz ise Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy olacak”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Alman turizm sektörü arasındaki yakın iş birliğinden söz eden Ömer Karaca, Bakan Ersoy'u turizm sektörü için vizyoner düşünceye sahip bir öncü olarak tanımlıyor. Schmetterling International'ın uzun vadeli çabalarının önemine de işaret eden Karaca, bu tür etkinliklerle turizm ilişkilerini daha ileriye taşımayı hedeflediklerinin altını çiziyor.Bu Haber 10.10.2023 - 10:12:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.