Alltours açıkladı: Ege rezervasyonlarında gerçek bir patlama var

Alltours açıkladı: Ege rezervasyonlarında gerçek bir patlama var
Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden Alltours, 2023-24 kış ve 2024 yaz rezervasyonlarında çift haneli artış olduğunu açıkladı. Şirket, Türkiye’de ise Ege Bölgesi’ne dönük satışlara dikkat çekti.

Turizm Güncel – Dış Haberler 

Almanya’nın 6’ncı büyük tur operatörü Alltours, 2024 rezervasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Alman iş ve turizm dergisi fvw’de yer alan habere göre şirketin 2023-24 kış ve 2024 yaz satışlarında çift haneli artışlar yaşanırken, en iyi performansı gösteren üç destinasyon ise Yunanistan, İspanya ve Türkiye oldu. 

2023’te 2 milyar euro gelir elde etti

2022-23 mali yılında gelirlerini bir önceki yıla kıyasla yüzde 7 artırarak 2 milyar euroya yükselten Alltours, FAVÖK’ünü ise yüzde 21 artışla 71 milyon euroya çıkardı. Yüzde 60 özsermaye oranı ile çok iyi bir pozisyonda olduğunu kaydeden şirket, mevcut satışların ise geçen yıla kıyasla yüzde 11 artıda olduğuna işaret etti.

2024 yılı için misafir sayısında yüzde 3, ciroda ise yüzde 6 büyüme hedefleyen Alltours, şu ana kadar 2024 yılı hedefinin yüzde 60’ına ulaştığını açıkladı.

Ege satışlarında patlama

2024 satışlarında Yunanistan, İspanya ve Türkiye’nin başı çektiğine dikkat çeken Alltours, Kanarya Adaları’na ve İspanya ana karasına dönük talepten dolayı bu ülkeye dönük programını genişlettiğini bildirirken, Türkiye rezervasyonlarının ise çift haneli artış ile başladığını kaydetti. Türkiye’nin Ege destinasyonlarına dönük satışlarda da gerçek bir patlama yaşandığını belirten şirket, Türkiye’nin hizmet sektöründeki gelişkin alt yapıya ve iyi ürünün uygun fiyata alınabilmesine işaret etti.

Yunanistan için en geniş programını hazırladı

19 destinasyonla Alltours’un en kapsamlı programı hazırladığı Yunanistan’da ise Girit, Rodos ve Kos adaları talepte başı çekiyor. Aynı zamanda Taşöz, Kefalonya, Mikonos gibi daha küçük adaların da talep gördüğünü söyleyen Alltours, Tunus ve Fas’ın da şirket için güçlü destinasyonlar olduğunun altını çizdi.


Bu Haber 11.03.2024 - 13:45:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.