Alkol yasakları Anayasa Mahkemesi'ne götürülüyor

Alkol yasakları Anayasa Mahkemesi'ne götürülüyor
Hükümet tarafından Meclis'ten geçirilen ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan yeni alkol yasasının Anayasa Mahkemesi'ne götürüleceği açıklandı.


Alkollü içeceklerin satışı, sunumu ve tanıtımına pek çok yasak getiren yeni alkol yasası Anayasa Mahkemesi'ne götürülüyor. Antalya Esnaf ev Sanatkarla Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Türkiye'deki bakkal ve büfe esnafının konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götürmeye hazırlandığını belirtti. 
 
BU YASA ALKOL SATIŞINI ARTIRIR
 
Söz konusu yasal düzenlemenin alkol satışını artıracağını savunan AESOB Başkanı Sevimçok, "İçecek olan kişiye sizin engel olma şansınız kesinlikle yok. Saat 22.00'de alkol yasağı olması bence alkol satışını artırır. İnsanlar akşam bir tane içerek nefislerini körletecekken, yasak diye iki tane yerine 4-5 tane alacak. Daha fazla alkol tüketecek. Bakkal ve büfeci esnafımız da olaya çok farklı bakıyor. Çünkü onların geçim kaynağıdır bu. Onlar bu sürenin biraz daha uzatılmasını istiyor. Onların penceresinden baktığımda hak veriyorum" diye konuştu.
 
AVM'LERE DE DÜZENLEME YAPILSIN
 
Alkol satış yasağının büyük alışveriş merkezlerinin (AVM) kapanış saatine denk gelmesinin de esnafta ayrı bir sıkıntıya neden olacağına dikkati çeken Abdullah Sevimçok, AVM'ler kapandıktan sonra biraz daha iş yapma şansına sahip olan bakkal ve büfeci esnafının iş yapamaz hale geleceğini vurguladı. Alkol satışına düzenleme getirilirken, küçük esnafı bitiren AVM'lere yönelik bir düzenleme yapılmamasına tepki gösteren Sevimçok, "Madem ki devletimiz böyle bir uygulama yaptı. AVM'lerin açılış-kapanış saatlerini düzenlesin, onların da açılış-kapanış saatlerini 3 saat aşağı çeksin. Bizim esnafımız da bu konuda hiç sesini çıkarmaz" ifadelerini kullandı. (Akdeniz Gazete)
 


Bu Haber 21.06.2013 - 12:02:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.