Alkoçlar’ın hukuksuz olarak kiraya verdiği halk plajına tahliye

Alkoçlar’ın hukuksuz olarak kiraya verdiği halk plajına tahliye
Antalya’da Alkoçlar’ın hukuksuz olarak kiraya verdiği halk plajlarının tahliyesine başlandı.


TurizmGüncel

Antalya-Konyaaltı’nda Alkoçlar tarafından hukuksuz olarak büfelere kiraya verildiği ortaya çıkan halk plajında tahliye başladı, büfe işletmecilerinin zabıtaya direndiği belirtiliyor.

Antalya-Konyaaltı projesi kapsamında işletmesi Alkoçlar’a verilen ve Alkoçlar tarafından da büfelere kiralanan plajların bir kısmının halk plajı olduğu belediye ve Milli Emlak tarafından doğrulanmış ve Milli Emlak tarafından halk plajlarındaki hukuksuz işgalin sonlandırılması için belediyeye yazı gönderilmişti.

konyaalti

Yazı sonrası harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, halk plajındaki şezlongları kaldırmak için Konyaaltı’na geldi. Halk plajları için Alkoçlar’a kira ödeyen büfe işletmecilerinin ise zabıtaya direndiği belirtiliyor.

Konyaaltı Plajı’nda, 18-19-29 ve 30 nolu büfelerin işlettiği alanların, projede halk plajı olarak ayrıldığı, ancak bu alanların Alkoçlar tarafından büfelere kiralandığı belirtiliyor.

Pazartesiye kadar süre verildi

Beledye zabıtalarının halk plajlarını boşaltmaları için büfe işletmecilerine pazartsi gününe kadar süre verdiği, pazartesiye kadar işletmelerin plajı boşaltmamsı durumunda belediyenin boşaltacağı öğrenildi.Bu Haber 26.07.2019 - 11:08:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Sade - 27.07.2019 - 09:05

  Bu büfe olayını çok abartmışlardı. İyi olmuş. Şezlong ücretleri çok pahalı ve şezlonglar boş duruyor. İnsanlar ise boş duran şezlongların yanında oturuyor. Halka aitse halka sunulsun. Heryer büfe olmuş, her yer yemek alanı çok çırkın gözüküyor. En azından alanlar genişlessin

 • Seren çetin - 27.07.2019 - 05:48

  Aslında alakoçlara büyük cezalar verin hırsızlar

 • Madur Vatandaş - 27.07.2019 - 10:45

  Sayın yazarlarımız; Konyaaltı Sahil Projesi Halkın Belediyenin Parasıyla Tam 254 Milyon TL ye mal oldu. Buranın yıllık kıra getırısı 8 mılyon bunun 3 mılyon TL sı Antalya BuyukSehır Beledıyesıne gelıyor Yanı 254 Mılyon tl para harcıyor ama karsılıgında 3 mılyon tl alıyor ustune bu kos koca sahılın temızlıgı bakımı beledıyeye aıt. Bı Do. Si. Kalmış belediyeyi. Bu Halkın parasına gasp değilde nedir? Orayı işleten firma sponsor firmalardan hava parası olarak 20 mılyon TL para almıstır ustune 20 25 mılyon tl de kıra alıyor. nasıl olurda bu alan bu sekılde heba edılır!

 • Necva Hatun - 26.07.2019 - 02:25

  Olması gereken bu geçen yaz USA dan misafirlerimiz vardı sahilde saygısız hukuksuz bir şekilde denize girmelerinı engelemişlerdi ne yazıkki! Bü haber süper olması gereken adalet yerini buldu teşekkürler

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.