Alkoçlar Otelcilik'in iflasına karar verildi

Alkoçlar Otelcilik'in iflasına karar verildi
Ender Alkoçlar'ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik'in iflasına karar verildiği bildirildi.

Bundan 1,5 yıl önce konkordato talep eden Alkoçlar Otelcilik Ve Turizm AŞ'nin iflasına karar verildiği belirtildi. 17 Eylül saat 16.40’da verilen karar sonrası şirketin dosyası iflas müdürlüğüne gönderildi.

Tedbir kararı verlmişti

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, sektörde 70 yıldır faaliyet gösteren Alkoçlar 1.5 yıl önce konkordato talep etmişti. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bünyesinde Alaçatı, Bodrum ve Kemer’deki üç otel bulunan Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ için tedbir kararı verilmişti.

Geçen aylarda görülen Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası olumsuz sonuçlanmıştı. Gerekçe, usule aykırı yapılan birtakım ödemeler olarak gösterilmişti. Mahkeme daha önce verdiği tedbir kararını da kaldırınca, şirket hacizlere karşı korumasız duruma gelmişti.

Olumsuz yanıt verdi

Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otel kapatıldı. Toplam 60 milyon lira borcu bulunan Alkoçlar’dan alacaklı firmaların çoğu, şirketin konkordato talebinin tasdik edilmesine onay verdi. Ancak mahkemenin atadığı komiser heyeti olumsuz yanıt verdi.

Alacaklı firmalardan birinin avukatı şirketin el altından birtakım ödemeler yapmasının komiser heyetinin olumsuz rapor vermesinde etkili olduğunu belirtti.

''Teknik olarak iflas etti''

Komiserlerden biri raporda, şirketin teknik olarak iflas ettiği görüşünü bildirdi. Mahkeme verdiği red kararıyla birlikte, daha önce verdiği tedbir kararını kaldırdı; komiser heyetinin görevlerinin sona erdiğini açıkladı.

Tedbir kararının kaldırılması ile birlikte hacizlere karşı korumasız hale gelen şirket resmen iflas etmiş oldu.

Konyaaltı sahil ihalesi Ender Alkoçlar’a verilmesi büyük ses getirmiş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı ihalesini iptal etmişti. Alkoçlar bunun üzerine Danıştay’a başvurmuş, Danıştay yerel mahkemenin kararını bozmuştu. Konyaaltı sahilinin işletmesi tekrar Alkoçlar Turizm firmasına geçmişti.Bu Haber 28.09.2020 - 13:50:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • abidik gubidik 28.09.2020 - 02:44

    Yine bir vurgun hikayesi.İflas'ına karar verildi de ne oldu?Uludağdaki otel elinden mi alındı,oturduğu malikane,bilmem nerdeki yazlık köşk mü gitti.Kiralık otellerde onlarca tedarikçinin parası battı,olan Kemer-Bodrum ve Kuşadasındaki küçük esnaf'a oldu.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.